Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Raz-2-Try

Idete?

0
Počet hlasov: 165

Raz-2-Try

Idete?

Kapela Raz-2-Try z Hruštína sa v súčasnej zostave, ktorú tvoria Tomáš Troják (spev, gitara), Lukáš Krivačka (gitara, spev), Martin Gerek (basgitara) a Rado Snovák (bicie), sformovala okolo roku 2018, hoci história jej vzniku siaha do roku 2003. Naša hudba vybočuje zo žánrových rámcov, navzájom v sebe kombinuje prvky rocku, punku, metalu, ale aj ľudových piesní či rapu. Dala by sa označiť ako "Agro Heavy Punk od metra štvorcového". Texty sú inšpirované každodenným životom s jeho radosťami a starosťami. Špecifikom piesní je dôraz kladený na jedinečnosť a írečitosť hornooravského nárečia. Aktuálne pracujeme na svojom debutovom albume s názvom Zamost. Z neho pochádza pesnička “Idete?”, ktorá je o netypickom spôsobe zdravenia sa v oravskej dedinke Hruštín.

Stopové prvky asfaltu

Mária

0
Počet hlasov: 88

Stopové prvky asfaltu

Mária

Stopové prvky asfaltu (SPA, Stopáče) sú priekopníkmi žánru „Poráčsky RakenRol", ktorý je zmesou hudobných štýlov ako folk, funk, rock, blues, disco, punk, či hip-pop. Kapela je štvorčlennou motorizovanou jednotkou hudby lásky s poznávacími značkami AK, IP, MZ a MK. Po desiatich rokoch učenia sa hrať na nástroje, prokrastinácie, koncertov a vyhýbaniu sa nahrávaniu v štúdiu sme konečne nahrali prvý album. Pieseň Mária je prvým kúskom bonboniéry zo Záhrady potešenia. Dobrú chuť.

Her Memories

City of Lights

1
Počet hlasov: 76

Her Memories

City of Lights

Her Memories patrí medzi mladú slovenskú blues-rockovú generáciu. Kapela vznikla v roku 2017 v Bratislave pôvodne ako trio a v priebehu rokov sa v nej vystriedalo viacero hudobníkov. Ku stálym členom, gitaristovi a spevákovi Martinovi Tomášikovi a Petrovi Garajovi (bicie), sa začiatkom roku 2022 pridal na basgitaru Alessandro Anisino, ktorý formáciu na istý čas uzavrel. Od januára roku 2023 zvuk kapely dotvára klávesák a druhý gitarista v jednej osobe, najmladší člen Matej Lempochner. Her Memories sa venujú autorskej tvorbe, v ktorej miešajú prvky moderného blues, soulu a rocku. Medzi ich najväčšie úspechy patrí, okrem iného, aj výhra v súťažnej prehliadke Jazz Blues Jamboree 2019, no najmä výhra v celoslovenskej súťažnej prehliadke Slovakian Blues Challenge 2019, vďaka ktorej postúpili na celoeurópske kolo súťaže a reprezentovali Slovensko na European Blues Challenge 2022 vo švédskom Malmö. Koncom roku 2022 kapela vydala svoj debutový album s názvom Standing on the Sun.

endorfin

Lolita

0
Počet hlasov: 73

endorfin

Lolita

endrofin je alternatívna rocková skupina z Rožňavy. Kapelu založili mladí ľudia, vášnivo zapálení do hudby, v roku 2012. Motiváciou vzniku endorfinu bolo, ako to vyplýva aj zo samotného názvu kapely, hrať pre potešenie, radosť. Súčasný imidž získala skupina v januári 2022 príchodom dvoch nových členov (Nándor Polgáry a Miroslav Gebe). Členovia skupiny sa pohybujú v rôznom hudobnom svete, čo jednoznačne a pozitívne vplýva na ich rozmanitú tvorbu.

Dennica

Čarokrásne

0
Počet hlasov: 67

Dennica

Čarokrásne

Počiatky kapely Dennica siahajú do roku 2020 keď sa stretli Denisa Mackaľová (spev) a Tomáš Huszaník (gitara, produkcia). Autorkou textov je Denisa, ktorá aj spieva. hudbu zložil Tomáš. Pieseň Čarokrásne je z nášho debutového albumu V spektre. je to príbeh mladej ženy, ktorá sa cez tvár muža díva na rozpadávajúci sa svet. Práve v jeho tvári, očiach nachádza krásu "špinavého mesta" a zmysel vlastného života. Vo svojej tvorbe sa snažíme vyjadriť rôzne témy, no dá sa povedať, že ide o osobný intímny pohľad človeka na svet. Dennica hudobne vychádza hlavne zo slovenskej bigbítovej scény, netají sa však ani vplyvom rocku, jazzu, soulu či bluesu. V súčasnosti sa kapela rozšírila o ďalších členov: András Szabó (bicie), Dušan Herák (basgitara) a Igor Ruman (klávesy).

Jan Fridrich

Vzduch

2
Počet hlasov: 61

Jan Fridrich

Vzduch

Som Jan Fridrich. Mladý tvorca z okolia Žiliny. Venujem sa hudobnej produkcii, spevu/rapu, mixingu a masteringu. Vo svojej tvorbe sa sústredím na vytvorenie nových zvukov a ich zakomponovanie do už zaužívaných hudobných štruktúr. Aktuálne študujem audio-inžinierstvo na VUT v Brne. Inšpirujú ma najmä interpreti ako Kanye West, Don Toliver, Mike Dean, Nicholas Naison, Saul a Tyler The Creator.

Rudy a Zrúdy

Biele vrany

0
Počet hlasov: 46

Rudy a Zrúdy

Biele vrany

Rudy Bujna je slovenský pesničkár, ktorý vydal koncom roka 2019 debutový album “V nedeľu ráno” so sprievodným videoklipom k piesni “Istota”. V zostave Rudy a Zrúdy speváka, gitaristu a skladateľa dopĺňajú Martin "Soja" Vančo (basgitara) a Štefun Ičo (bicie). Ich prvým spoločným počinom je EP “Živo”, ktoré prezentuje muzikantskú chémiu trojice. Všetky skladby vyšli v live verzii. Je to zároveň aj odkaz na časy, kedy takýmto spôsobom vznikali všetky nahrávky.

Matúš Polonec

Storm Inside

0
Počet hlasov: 42

Matúš Polonec

Storm Inside

Mám 28 rokov, pochádzam z Martina a aktuálne študujem na Akadémii umení v Banskej Bystrici (Fakulta Výtvarných umení) magisterské štúdium, odbor: voľné výtvarné umenie. Popri tvorbe vizuálneho umenia a grafiky som sa začal venovať presahom do hudby, ktorej sa venujem 14 rokov. Moju tvorbu ťažko charakterizovať, ale ak by som to mal aspoň nejako uchopiť, tak v celku teda ide prevažne o progresívno-melancholicky namiešanú paletu temnejších tónov, ktoré sa nesú v znamení 90-tych rokov, podčiarknuté ustráchaným spevom na druhú. Moja skladba „Storm Inside“ je akousi pilotnou autorskou výpoveďou, ktorá verne odzrkadľuje myšlienky a pocity melanchólie, úzkosti, paranoje, strachu, či až miestneho pochybovania o sebe samom.

Potočná Liga

Ja

0
Počet hlasov: 32

Potočná Liga

Ja

Kapela Potočná Liga pochádza z Novej Bane. Má štyroch členov. Števo Gajdoš - gitara, spev, Marek Svetík - basová gitara, Richard Wágner - gitara, Tomáš Wágner - bicie. Zrod sa datuje približne na rok 2018. Chlapci putovali a bavili sa v rôznych iných projektoch, až jedného dňa si povedali prečo nie. Koncertujú po kluboch, ale v kalendári sa nájde určite voľné miesto. Muzika ich zabáva a drží v kondícii. Nemajú prehnané ideály, ale aj keď sú amatéri berú ju dosť vážne. Tešia sa z účinkovania v Demovnici a ostatným kapelám a interpretom prajú veľa lásky a hudobných úspechov.

Navel fluff

Gastrocastro

0
Počet hlasov: 3

Navel fluff

Gastrocastro

Názov sa ukázal pri vymýšľaní názvu doslova z brucha. Navel fluff v preklade znamená chumáčik z pupku. Je to také súvláknie odchýlených vlákien, prenesené do melódií, rytmov, textov a zvukov. Tak nejak môže na niekoho niekedy táto hudba pôsobiť… Vychutnajte si tento nerestný disorientačný noir dada electrock!

design by konkurencia