Wandererove Segry

Wanderer

9
Počet hlasov: 178

Wandererove Segry

Wanderer

Dievčatá z kapely Wandererove Segry využili možnosť Druhej šance a prihlásili skladbu Wanderer. Skupinuí päť jedinečných hudobníčok, ktoré sú zároveň tri a dve sestry. Pochádzajú z metropol východného Slovenska, Prešova a Košíc. Spoločne sa predstavujú okrem vlastných priezvisk pod pseudonymom "Wandererova". Svoju hudbu opísali ako spleť štýlov - folku, rocku prípadne až punku s kúskami ľudovej hudby siahajúcej k hippies. Zapamätáte si ich aj preto, že hoci sú Slovenky, spievajú po česky a k svojej druhej skladbe Wanderer natočili videoklip.

The Silence

6 Days

8
Počet hlasov: 147

The Silence

6 Days

Sme syntezátorová kapela hrajúca synthpop štýl. Vznik: 2012 (Trnava). Lider spevak - Miki - Miloš Malovec a Miroslav Hrnčár (klávesy,programing vocal). Kapelu oslovilo Nemecké rádio Schwarze welle hrali 2 skladby (Right now, Just one day (acoustic version)). Už vo novembri hrali The Silnece ako predkapela skupine Oceán. Kapela dokončuje druhý album s prípravou na tretí album ktorého názov je zatiaľ utajený.

Z Osi

Balada úžerníka

2
Počet hlasov: 124

Z Osi

Balada úžerníka

Bratislavsko-oravské trio Z osi sa vraj “z osi našlo a z osi zišlo.” Po horizontálnej osi je najvyšším členom basgitarista Martin. Hlavným pilierom je gitarista a autor piesní Ivan - to bude asi vertikálna os. No a najmladším členom a priesečníkom oboch osí je speváčka Dominika. Štýl hudby sa pohybuje niekde medzi elektrickou zástrčkou, gitarou a náladovosťou. „Balada úžerníka“ je presne jednou zo skladieb, ktorej ťažko určiť uhol, tak sorry,” píšu s nadhľadom.

Bufet

Tak ako naozaj

4
Počet hlasov: 91

Bufet

Tak ako naozaj

Kapela Bufet vznikla začiatkom septembra 2016. Trojčlenná zostava je prostá: Ján Hurtík (elektrická gitara a spev), Martin Bakyta (basgitara), Viktor Gabaj (bicie). Najprv kapela na skúšobni pracovala so starším pesničkárskym materiálom, ktorý spevák a gitarista zvykol hrávať sólo vo folkovejšom duchu. Po niekoľkých skúškach prišli prvé koncerty v menších bratislavských kluboch a zistilo sa, že Bufet najlepšie funguje naživo. Popri tom začalo vznikať aj dosť veľa nového materiálu, ktorý postupne v playliste nahrádzal starších súrodencov. Tento proces je kontinuálny, posledný rok bol teda veľmi plodný a ide to tak stále aj naďalej. Bufet teda počas svojej existencie od septembra 2016 odohral niekoľko klubových koncertov, eventov a v rámci letnej sezóny stihla aj zopár menších festivalov v rámci Slovenska. Kapela teda stále pokračuje vo svojej hlavnej úlohe a v tom, čo ju baví najviac, t.j. v koncertovaní a písaní nového materiálu. Pesničky sú so slovenskými textami, štýlovo to viac menej ostáva pesničkárstvom, avšak s rock‘n‘rollovo, punkovým puncom, skrátene „punk-folk“.

Vladimír Dudlák

V podchodoch

3
Počet hlasov: 72

Vladimír Dudlák

V podchodoch

Pod prezývkou „Dudli” poznajú Vlada Dudláka mnohí už roky. Rovnako aj jeho piesne. No len koncom minulého roka sa jeho syn Samuel rozhodol niektoré z nich zvečniť v amatérskom štúdiu v podobe debutového CD „Život je krásny a je náš”, ktorý daroval ako prekvapenie svojmu otcovi Dudlimu. Krátko na to dali dokopy koncertnú formáciu, aby mohli šíriť radosť a prežité životné pravdy aj medzi širším publikom. V súčasnosti sa popri koncertovaniu venujú aj novej tvorbe. Dudli band hrá autorskú tvorbu piesní a najmä textov frontmana Vlada Dudláka, ktorý texty píše od roku 1981. Príležitostne koncertujú v bratislavských kluboch a alternatívnych scénach. Pieseň „V podchodoch“ vznikla ešte v roku 1984. Je intímnou sondou do hýrivého spôsobu autorovho študentského života v osemdesiatych rokoch, keď sa v krčmách starého mesta ako boli Wolker, Bulharská vináreň alebo Veľkí Františkáni schádzali známi hudobníci a bohémi vtedajšej kultúrnej a spoločenskej scény. Kde víno tieklo potokom, kde sme aj my – naša generácia, ako vysokoškoláci boli častými návštevníkmi. Do Veľkých Františkánov chodievali aj mnohé „sociálne postavičky“ ako škaredá ryšavá alkoholička s bradavicou na nose, ktorú všetci prezývali „Slonica“ Keď sme sa podgurážení cestou domov snažili na námestí SNP sfukovať horiace ohne pri sochách ako prejav našej rebélie s totalitným režimom. Názov piesne bol čiastočne inšpirovaný vtedajším hitom Elánu „Tuláci v podchodoch“. Prvotné pomenovanie piesne „Dudláci v podchodoch“ sa nakoniec ustálilo na názve „V podchodoch“.

Lunapark

Volavka biela

4
Počet hlasov: 55

Lunapark

Volavka biela

„Život ako Lunapark s množstvom atrakcií. Ostáva na nás, ktorú si vyberieme.“ Lunapark sme otvorili v roku 2015. Hlavné atrakcie tria obsluhujú Rišo Wagner (gitara), Tomáš Wagner (bicie, spev), Slavo Lichner (basa). Kolotoče hrajú alternative-post rock. Potulujeme sa prevažne po kluboch stredného Slovenska. Nápadov na skladby máme rovnako ako atrakcií.

Take Shelter

Era Collapse

1
Počet hlasov: 53

Take Shelter

Era Collapse

Take Shelter sa v Demovnici objavili prvýkrát pred pól rokom, teraz sa prihlásili v rámci Druhej šance s piesňou Era Collapse. Take Shelter je Trenčianska štvorica nadšencov post rock grunge alternatívnej scény, ktorá prelína staré dobré časy s novými a lepšími zajtrajškami. Kapela začala pôsobiť pod súčasným názvom v roku 2015, za dva roky stihla vydať v roku 2015 dvojpiesňové demo u Matúša Homolu, v roku 2016 trojpiesňové demo, z ktorého pesničkou Looking for something bojovala v rebríčku Demovnica_FM. Začiatkom roku 2017 vydáva prvý singel Tired Man a neskôr aktuálny singel Era Collapse oba v Randal Group Production Jimi Cimbala. Kapela odohrala desiatky klubových koncertov a jeden festival Žakovic Open. “Song Era Collapse je pomyselne koniec jednej éry,hrubá čiara a dvere,ktoré je nutné otvoriť alebo navždy zavrieť.Žiaden čas pred a žiaden čas po.Nastáva dnes a my môžme si vybrať a pochopiť, kto sme a načo sme tu.Práve teraz môže byť tá chvíľa,keď popustíme zavreté dlane,keď povýšime nad seba,človeka,čo prežije,šťastný…,” popisujú skladbu členovia kapely.

Svätoslav Hamaliar

O dušu

5
Počet hlasov: 50

Svätoslav Hamaliar

O dušu

Svätoslav Hamaliar sa prihlásil v rámci Druhej šance po roku od nasadenia jeho prvej piesne. Svoj hudobný žáner nazýva “neo-trubadúrska pieseň”. “Nerobím rekonštrukcie starých klasických skladieb, ale skladám vlastné piesne pre 10 a 13 strunnú gitaru a spev. Mám rád hru na klasickú gitaru, polyfóniu a kontrapunkt spolu s piesňami, ktorých texty mi dávajú zmysel, “ vraví. Koncertuje a nahráva v doprovode svojej gitary, ale občas si na nahrávku pozve hostí. V piesni “O dušu” má dvoch jemu vzácnych hostí. Je to podľa jeho slov "trubadúrska odpaľovačka” a ide o dialóg dvoch hádajúcich sa anjelov, ktorých naspievali Martin Geišberg a Nany Hudák, Svätoslav je rozprávačom a gitaristom.

Tichá voda

Zabudnutý

3
Počet hlasov: 21

Tichá voda

Zabudnutý

Tichá voda je novolaznícka kapela zo Zaježovej, ktorá z recesie označuje svoj hudobný žáner ako „lazpop“, čiže laznícky pop. Je istý predpoklad, že vznik tejto kapely súvisí s tým, že v danej obci neexistuje krčma. Tomáš (spev, gitara) je kapelníkom a väčšinovým autorom hudby. Miro (basa, spev) je väčšinovým autorom textov. Zostavu dopĺňa speváčka Zuzana (druhé hlasy) a bubeník Peťo. Kapela funguje ako sa dá (aj nedá) popri všetkých pracovných a rodinných povinnostiach asi tri roky.

Mastrojany

Motýle

0
Počet hlasov: 3

Mastrojany

Motýle

Mastrojany prihlásil v rámci Druhej šance skladbu Motýle. Rapu venuje od roku 2 000. “Som jeden zo zakladateľov tohoto žánru v Karlovej Vsi, Bratislava,” vraví. Venuje sa aj produkovaniu podmazov a všetko si nahráva doma. “Hudba je liek, som večne zdravý,” dopĺňa. Skladba Motýle je o zaľúbení sa. “Pripomína pocit, keď vám lietajú príjemné motýle v bruchu a ste ochotný spraviť pre toho druhého čokoľvek, sľúbiť mu aj modré z neba a byť mu oporou po celý život, bok po boku,” vyjadril sa Mastrojany.

design by konkurencia