Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Bufet

Tak ako naozaj

0
Počet hlasov: 166

Bufet

Tak ako naozaj

Kapela Bufet vznikla začiatkom septembra 2016. Trojčlenná zostava je prostá: Ján Hurtík (elektrická gitara a spev), Martin Bakyta (basgitara), Viktor Gabaj (bicie). Najprv kapela na skúšobni pracovala so starším pesničkárskym materiálom, ktorý spevák a gitarista zvykol hrávať sólo vo folkovejšom duchu. Po niekoľkých skúškach prišli prvé koncerty v menších bratislavských kluboch a zistilo sa, že Bufet najlepšie funguje naživo. Popri tom začalo vznikať aj dosť veľa nového materiálu, ktorý postupne v playliste nahrádzal starších súrodencov. Tento proces je kontinuálny, posledný rok bol teda veľmi plodný a ide to tak stále aj naďalej. Bufet teda počas svojej existencie od septembra 2016 odohral niekoľko klubových koncertov, eventov a v rámci letnej sezóny stihla aj zopár menších festivalov v rámci Slovenska. Kapela teda stále pokračuje vo svojej hlavnej úlohe a v tom, čo ju baví najviac, t.j. v koncertovaní a písaní nového materiálu. Pesničky sú so slovenskými textami, štýlovo to viac menej ostáva pesničkárstvom, avšak s rock‘n‘rollovo, punkovým puncom, skrátene „punk-folk“.

The Silence

6 Days

5
Počet hlasov: 145

The Silence

6 Days

Sme syntezátorová kapela hrajúca synthpop štýl. Vznik: 2012 (Trnava). Lider spevak - Miki - Miloš Malovec a Miroslav Hrnčár (klávesy,programing vocal). Kapelu oslovilo Nemecké rádio Schwarze welle hrali 2 skladby (Right now, Just one day (acoustic version)). Už vo novembri hrali The Silnece ako predkapela skupine Oceán. Kapela dokončuje druhý album s prípravou na tretí album ktorého názov je zatiaľ utajený.

Vladimír Dudlák

V podchodoch

7
Počet hlasov: 129

Vladimír Dudlák

V podchodoch

Pod prezývkou „Dudli” poznajú Vlada Dudláka mnohí už roky. Rovnako aj jeho piesne. No len koncom minulého roka sa jeho syn Samuel rozhodol niektoré z nich zvečniť v amatérskom štúdiu v podobe debutového CD „Život je krásny a je náš”, ktorý daroval ako prekvapenie svojmu otcovi Dudlimu. Krátko na to dali dokopy koncertnú formáciu, aby mohli šíriť radosť a prežité životné pravdy aj medzi širším publikom. V súčasnosti sa popri koncertovaniu venujú aj novej tvorbe. Dudli band hrá autorskú tvorbu piesní a najmä textov frontmana Vlada Dudláka, ktorý texty píše od roku 1981. Príležitostne koncertujú v bratislavských kluboch a alternatívnych scénach. Pieseň „V podchodoch“ vznikla ešte v roku 1984. Je intímnou sondou do hýrivého spôsobu autorovho študentského života v osemdesiatych rokoch, keď sa v krčmách starého mesta ako boli Wolker, Bulharská vináreň alebo Veľkí Františkáni schádzali známi hudobníci a bohémi vtedajšej kultúrnej a spoločenskej scény. Kde víno tieklo potokom, kde sme aj my – naša generácia, ako vysokoškoláci boli častými návštevníkmi. Do Veľkých Františkánov chodievali aj mnohé „sociálne postavičky“ ako škaredá ryšavá alkoholička s bradavicou na nose, ktorú všetci prezývali „Slonica“ Keď sme sa podgurážení cestou domov snažili na námestí SNP sfukovať horiace ohne pri sochách ako prejav našej rebélie s totalitným režimom. Názov piesne bol čiastočne inšpirovaný vtedajším hitom Elánu „Tuláci v podchodoch“. Prvotné pomenovanie piesne „Dudláci v podchodoch“ sa nakoniec ustálilo na názve „V podchodoch“.

Tichá voda

Zabudnutý

11
Počet hlasov: 113

Tichá voda

Zabudnutý

Tichá voda je novolaznícka kapela zo Zaježovej, ktorá z recesie označuje svoj hudobný žáner ako „lazpop“, čiže laznícky pop. Je istý predpoklad, že vznik tejto kapely súvisí s tým, že v danej obci neexistuje krčma. Tomáš (spev, gitara) je kapelníkom a väčšinovým autorom hudby. Miro (basa, spev) je väčšinovým autorom textov. Zostavu dopĺňa speváčka Zuzana (druhé hlasy) a bubeník Peťo. Kapela funguje ako sa dá (aj nedá) popri všetkých pracovných a rodinných povinnostiach asi tri roky.

Z Osi

Balada úžerníka

1
Počet hlasov: 44

Z Osi

Balada úžerníka

Bratislavsko-oravské trio Z osi sa vraj “z osi našlo a z osi zišlo.” Po horizontálnej osi je najvyšším členom basgitarista Martin. Hlavným pilierom je gitarista a autor piesní Ivan - to bude asi vertikálna os. No a najmladším členom a priesečníkom oboch osí je speváčka Dominika. Štýl hudby sa pohybuje niekde medzi elektrickou zástrčkou, gitarou a náladovosťou. „Balada úžerníka“ je presne jednou zo skladieb, ktorej ťažko určiť uhol, tak sorry,” píšu s nadhľadom.

The Ausgezeichnet

Good bye brain

0
Počet hlasov: 33

The Ausgezeichnet

Good bye brain

Kapela The Ausgezeichnet pochádza zo Šale. Celé sa to vraj začalo pár rokov dozadu, kedy sa zrodila prvotná myšlienka kapely. Základ vtedy tvorili Mačák (gitara) a Rašo (bicie). Mali pár nápadov, ktoré sa postupne formovali. Po nejakom čase sa pridala Peťa (spev) a Danco (druhá gitara). Takto spolu fungovali nejaký čas a potom sa pridal Rudo (basa). Po nespočetných skúškach sme prvotné nápady nakoniec dokončili a nahrali začiatkom roka 2017. Momentálne pracuje kapela na ďalších nápadoch.

Ley Skeletonn

Tvoj čas

0
Počet hlasov: 19

Ley Skeletonn

Tvoj čas

Ley Skeletonn je sedemnásťročný producent/spevák/raper z Liptova. Momentálne študuje na gymnáziu v Sučanoch. “Písaniu textov a nahrávaniu sa venujem približne už od 11 rokov, pričom posledné dva roky som aj robil beaty na drvivú väčšinu vydaných skladieb. Začínal som s hip hopom, najskôr to bol klasický true schoolový sound, ale neskôr som začal viac experimentovať a zachádzať do iných žánrov, “ vraví a dopĺňa, že mu inšpiráciou boli umelci ako HIM, Jez Dior, The Neighbourhood, Yelawolf a podobne. “Mám rád melodické a melancholické skladby, čo sa celkom odzrkadľuje aj na mojej tvorbe. Od posledného vydaného EP "Smutné Lovesongy A Vtipné Depresie" vydal 3 single, z ktorých zatiaľ posledný nesie názov "Tvoj Čas."

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

0
Počet hlasov: 8

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

“Neradi sa škatuľkujeme do nejakého štýlu, pretože hrávame pop i rock, ale naša tvorba občas "načrie" i do rock'n'rollu či blues,” vravia o sebe The Cardinals. Na základe pozvania hudobného promotéra si dokonca zahrali i v americkom Nashville počas každoročného CMA festivalu. “Tvoríme v slovenčine aj angličtine, spievame v dvojhlasne aj trojhlasne, vokálmi sme prispeli i skupine "Peter & The Rowers" v skladbe "I'm Leavin'", ktorá s ňou 14 týždňov viedla európsky ECMA rebríček,” zdôraznili. Momentálne pripravujú debutový album.

Underdose

Sleepthinker

1
Počet hlasov: 4

Underdose

Sleepthinker

DRUHÁ ŠANCA - V Demovnici sa prvý krát objavili pred tromi rokmi Underdose je nekonvenčný prístup k skladbám, ktorý mieša rôzne "rockové" štýly. Každá skladba má svoj príbeh po textovej a hudobnej stránke. Je to hudba určená na počúvanie a nie na bežnú "konzumáciu". Hudba tvorená z lásky aj bolestí.

Coconut Winter

Summer Hit

0
Počet hlasov: 0

Coconut Winter

Summer Hit

Alternatívna formácia Coconut Winter vydala nový singel s názvom Summer Hit. “Summer Hit je skladba, ktorá spĺňa všetky predpoklady letného šlágra, jazykovo sa snaží byť medzinárodný, no stále ostáva pri svojich slovensko-maďarských koreňoch. Jediným cieľom nahrávky je priniesť bohatstvo členom kapely, preto prosím neváhajte, a zaraďte náš hit do Vašej relácie. Ďakujeme,” napísali Coconut Winter. Kapela je vraj alteregom gastrometalovej kapely Hope Red.

design by konkurencia