Marhalen

Ukradla ma k sebe

0
Počet hlasov: 94

Marhalen

Ukradla ma k sebe

MARHALEN je bratislavská hudobná skupina, ktorá svojou tvorbou rozhodne nepatrí len do jedného hudobného „šuflíka“. V jej repertoári totiž nájdete rock-popové, rockové, bluesové, rock ´n´rollové, punkové či heavy metalové piesne. Môžu za to traja členovia kapely, ktorí píšu muziku na výhradne slovenské texty, v drvivej väčšine od dvorného textára Juraja Soviara. Skupina Marhalen vznikla v roku 2014 (u kapelníka v kuchyni, pozn. autora). K trojici zakladateľov – Pavel Achs (akustická gitara, spev), Adrian Máňa (elektrická gitara, spev) a Ján Coss (elektrická gitara, spev), sa neskôr pridal Ján Nyíregyházki (bicie nástroje). Ako posledná do kapely prišla Nina Ševcová (basgitara). Kapelník Pavel Achs na otázku, čo to vlastne Marhalen je, rád odpovedá: „Je to širokospektrálny, pop-rockovo-punkovo-bluesovo-rock´n´rollový hudobný liek takmer na všetko, niečo ako paralen, len oveľa silnejšie“. Informácie o kapele, fotografie z koncertov nájdete aj na Facebookovej stránke skupiny Marhalen.

Projekt203

Sirény

1
Počet hlasov: 89

Projekt203

Sirény

Projekt203 je formácia hrajúca elektro pop. Tvoria ju dvaja členovia - speváčka Siss Enns a klavesák Ondrej, ktorý je aj autor všetkých skladieb a textov. Koncertujú hlavne v kluboch a ich hudba je dotvorená videoprojekciou.

Jozef Červenák

Prúdi láska vesmírom

0
Počet hlasov: 41

Jozef Červenák

Prúdi láska vesmírom

Jozef Červenák skladá piesne už vyše 20 rokov. “Vždy ma fascinovalo tvoriť a vymýšľať niečo iné ako ostatní, “vraví. Momentálne má zložených asi 80 piesní, do ktorých vraj dal kus svojho srdca.

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

0
Počet hlasov: 32

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

“Neradi sa škatuľkujeme do nejakého štýlu, pretože hrávame pop i rock, ale naša tvorba občas "načrie" i do rock'n'rollu či blues,” vravia o sebe The Cardinals. Na základe pozvania hudobného promotéra si dokonca zahrali i v americkom Nashville počas každoročného CMA festivalu. “Tvoríme v slovenčine aj angličtine, spievame v dvojhlasne aj trojhlasne, vokálmi sme prispeli i skupine "Peter & The Rowers" v skladbe "I'm Leavin'", ktorá s ňou 14 týždňov viedla európsky ECMA rebríček,” zdôraznili. Momentálne pripravujú debutový album.

Crime 1 minister

MudMazel

1
Počet hlasov: 28

Crime 1 minister

MudMazel

Crime 1 minister sa prihlasuje do Demovnice v rámci Druhej šance. “Som vyštudovaný architekt, ktorý počas štúdia prepadol vášni dnb dj-ingu. Štúdium aj celé dj-ské pôsobenie sa udialo v Prahe, kde som v 2005 spromoval, zabalil si veci a presťahoval sa na samotu do Rudohoria, kde som si postavil slamený dom a žijem v ňom,” prezrádza. V hudbe ho vraj baví robiť subžánre subžánrov. Do Demovnice tentokrát zaslal track z aktuálne pripravovaného EP. Názov bude mať MUD ERA a témou vraj bude bahno.

The Carmines

Si tam ty

0
Počet hlasov: 25

The Carmines

Si tam ty

Kapela The Carmines sa do Demovnice prihlásila v rámci Druhej šance. Tvoria ju niečo vyše roka traja členovia - Samuel Sleziak(spev), Richard Kubas(gitara) a Daniel Handák(bicie). Minulý rok sa v Demovnici predstavili s piesňou Hľadám. Teraz prinášajú ich tretiu autorskú pieseň Si Tam Ty. “Ako obvykle, pieseň sme si nahrali a dali jej finálnu podobu doma, svojpomocne. Cez leto by sme radi nahrali naše ďalšie rozpracované piesne a dokonca roka ich v nejakej forme(ideálne albumovej) vydali,” prezrádzajú. “Stále sa učíme a snažíme sa vytvoriť čo najlepšie diela a zvuk, a aj preto chceme naše piesne dostať k čo najširšiemu publiku, aby nás prípadná kritika posunula ďalej,” dodávajú.

Uzavretá Spoločnosť

Démon noci

3
Počet hlasov: 24

Uzavretá Spoločnosť

Démon noci

Uzavretá spoločnosť vznikla v roku 1991 v Trenčíne ako punková kapela 4 kamarátov, ktorí vraj nevedeli hrať na žiadny nástroj. Po niekoľkých koncertoch a troch demách si dali od r.oku 1996 20-ročnú pauzu, aby sa znova zišli v pôvodnej zostave. V súčasnosti sa vraj pohybujú na hrane jednoduchého alternatívneho rocku a punku.

Elegant Emigrant

I'm More Alive

0
Počet hlasov: 5

Elegant Emigrant

I'm More Alive

Skupina Elegant Emigrant vznikla v roku 2014 po tom, čo sa spevák a gitarista Majo po mnohých rokoch strávených v cudzine rozhodol usadiť opäť doma a založiť si kapelu spolu so svojou partnerkou- skladateľkou a hudobníčkou Luciou. Stabilným členom sa okamžite stal aj ich kamarát, bassgitarista Jendo a na bubeníckom poste sa v priebehu času vystriedalo zopár nádejných adeptov. Skupina nahrala v roku 2015 svoj debutový album, ktorý o rok neskôr vlastnoručne vypustila von a po neveľkom počte koncertov sa na konci roku 2016 vykryštalizovala súčasná zostava, do ktorej pribudol gitarista Samo a bubeník Ivo. Každý z členov má už za sebou viac či menej bohatú kariéru muzikanta a v tomto zložení objavili spoločnú záľubu a radosť z experimentovania so svojimi staronovými nápadmi. Po prvej sérii koncertov v tejto zostave má kapela naplánované ďalšie a pomaly začína chystať nahrávanie svojich najnovších songov.

Elýščítat

Bombím

0
Počet hlasov: 4

Elýščítat

Bombím

Za projektom Elýščítat je mladý 18-ročný Ondrej Obst z Trenčína. “Tvorím elektronickú hudbu, ktorú by som nerád škatuľkoval do jedného žánru. Rád experimentujem, rád objavujem nové zvuky a rytmy pomocou zaujímavých ciest, “ hovorí o svojej tvorbe Elýščítat. “Moje posledné veci majú omnoho väčšiu dynamiku a flow, a to aj vďaka chuti posunúť to zase niekam ďalej,” prezrádza a dopĺňa, že jeho hudobnými vzormi sú Ivy Lab, Shades, Arca, Flying Lotus, Panáčik, alebo Jimmy Pé a FVLCRVM. Jeho skladba Bombím je z jeho debutového albumu, ktorý vydáva už 15. mája.

Tanuki Space

Taraf 2009

0
Počet hlasov: 0

Tanuki Space

Taraf 2009

“Tanuki je v japončine pomenovanie pre japonského psa medvedikovitého. Keďže v hudbe sú podľa niektorých ľudí zákonitosti vesmíru, rozhodol som sa tento projekt pomenovať Tanuki space,” vraví Marc Oros z Košíc, ktorý za spomínaným hudobným projektom stojí. “Hoci som hudbu vyštudoval na konzervatóriu, okrem klasickej ma zaujíma najmä etnická hudba, no nepohrdnem ani niektorými žánrami elektronickej hudby, či niektorými populárnymi skladbami, alebo aj hip-hopom,” hovorí. Skladba Taraf 2009 je vraj akási spomienka na hudbu, ktorú počúval najmä v roku 2009. Slovo "Taraf" označuje skupinu troch až ôsmych rumunskych cigánskych hudobníkov označovaných aj ako leutarov. Slovo Lautari(Leutari) je odvodené od slova Lauta (lutna). Takto sa nazýva aj istý hudobný nástroj v orientálnej hudbe (lawta) a nie je vylúčené, že rómske pomenovanie pre husle (lavuta) má práve pôvod v tomto slove. Okrem toho práve v roku 2009 narazil aj na skupinu Taraf de Haidouks, ktorá ho tak trochu inšpirovala.

design by konkurencia