Urges

teardrop (YOU & ME)

1
Počet hlasov: 67

Urges

teardrop (YOU & ME)

Volám sa Patrik Partl a začiatkom roka som začal, ako 17-ročný stredoškolák, vydávať skladby v rámci svojho projektu URGES. Som rodák z Trnavy a hudba bola v mojom živote vždy veľmi dôležitá a to v rôznych formách. Tento rok som sa rozhodol skúsiť svoj koníček uverejniť na Spotify a Youtube. Snažím sa o originalitu a o vybudovanie si citového mostíka medzi mnou a kýmkoľvek, kto sa rozhodne si moju tvorbu vypočuť. Moje texty sú často melancholické, no najmä sa usilujem o to, aby mali zmysel, aby vyjadrovali pocit, či vyššiu ideu. Všetky nástroje a spev v mojich pesničkách sú odohrané mnou. Ale taktiež som viac než rád, keď môžem s niekým na projekte spolupracovať. Posielam vám práve skladbu, ktorá je takouto spoluprácou "teardrop (YOU & ME)"

Brunivua

Sunset Girl

0
Počet hlasov: 57

Brunivua

Sunset Girl

Volám sa Bruno, mám 16, pochádzam z Nitry a svoju hudbu komponujem od piatich rokov. Moja tvorba sa orientuje na Drum&Bass, Breakcore, House a niekedy aj Ambient. Svoju hudbu robím podľa nálady, akú v tom momente mám a snažím sa, aby som ju opísal čo najlepšie. Toto je moja posledná vec a verím že sa vám bude páčiť.

Hostinsky

Zlatá klietka

0
Počet hlasov: 51

Hostinsky

Zlatá klietka

Hostinsky je mladá alt-rocková skupina z prostredia Malých Karpát. Vznikla začiatkom roka 2021 odkedy pôsobí v Modre a v Častej. Vo svojej hudbe kladie dôraz na inštrumentalitu a rozmanitosť tém. Kapela v sebe spája vplyv viacerých prúdov, keďže každý člen sa venuje osobným projektom odlišných žánrov. Hostinsky sú Branisi, Michal Bojkovský, Lukáš Ješko, Šakal a Taro.

The Gambit

Gasp

0
Počet hlasov: 50

The Gambit

Gasp

Sme päť-členná kapela The Gambit z Bratislavy. Pohybujeme sa v žánri alternatívny rock s prvkami grunge a hard rock s anglickými textami. Sme tri baby a dvaja chalani vo veku od 16 do 19 rokov a máme za sebou už zopár vystúpení, na ktorých sa diváci vedia zabaviť. Naším cieľom je osloviť čo najväčšiu skupinu ľudí rôznej vekovej kategórie a vyvolať v nich emócie a priniesť poslucháčom poriadny zážitok z našej hudby, do ktorej dávame všetci piati kúsok seba. 1.6. sme vydali svoj debutový album, ktorý sa dá vypočuť na všetkých streamovacích platformách.

Till I Get Home

Po kúskoch

0
Počet hlasov: 44

Till I Get Home

Po kúskoch

Kapela Till I Get Home (TIGH) je projekt troch chalanov: Samuel Červeňanský, Dávid Valovič a Pavol Valovič. Oficiálne sme vznikli v roku 2019 a do hudobného sveta vstúpili debutovou autorskou piesňou "Otec, Hory a Ja”. TIGH spája elektronické zvukové prvky so zvukom akustických nástrojov. Inklinujeme k elektronickej hudbe s jemnými nádychmi dream a indie rocku. V decembri 2022 bol oficiálne vydaný náš debutový album HORY, ktorý predstavuje zbierku našej doterajšej tvorby (13 piesní) doplnenú o 6 novších skladieb. Pieseň Po kúskoch rozoberá strach človeka z ticha. Téma albumu spája všetky piesne do jednej veľkej zbierky, do pohoria, ktoré zdolávame.

parallel

forgive

0
Počet hlasov: 40

parallel

forgive

Som "parallel", 19-ročný začínajúci hudobný producent a skladateľ z Calgary, Kanada. Hoci som sa narodil v Kanade, mám slovenské občianstvo a hovorím plynule po slovensky. Od roku 2019 sa venujem produkcii alternatívnej hudby a všetky skladby, texty a videá si vytváram sám. Komponujem hudbu, lebo chcem vyjadriť svoje vnútorné pocity a dúfam, že sa ľudia s nimi stotožnia a tak sa spoja s mojou hudbou. Mojím hlavným nástrojom je klavír, na ktorom hrám už od malička. Vo svojej tvorbe kombinujem elektronické a akustické zvuky, a niekedy používam sample z nahrávok minulého storočia. Spolupracujem aj na projektoch so začínajúcim francúzskym raperom AsmoD v meste Montréal, kde študujem na univerzite McGill odbor Informatika a hudobné technológie. Pred rokom som vytvoril dva súkromné experimentálne albumy a pred pár dňami som vydal nový singel z názvom "forgive".

a:ma feat. @pato.gajdos

Gorgeous

1
Počet hlasov: 37

a:ma feat. @pato.gajdos

Gorgeous

a:ma je nádejný slovensko-brniansky psychedelic / alternative rockový projekt, ktorý práve vydal debutovú nahrávku 「demoⁿ」. Vo svojej tvorbe sa plaví vodami labyrintických ambientných riffov, ktoré poslucháča zahaľujú do oblaku hypnagogických melódií, tučných groovov a evokatívnej lyriky. Vyznačuje sa svojou charakteristickou príchuťou melancholického psych rocku s prvkami shoegaze, inšpirovaného najrôznejšími žánrami hĺbavej (nie len) gitarovej hudby. Gorgeous je poslednou skladbou na nahrávke a je výsledkom spolupráce s kamarátom a bývalým bubeníkom projektu a:ma - slovenským elektronickým producentom @pato.gajdos, ktorý nedávno vydal svoju prvú kazetu "1st collection" a pohybuje sa na rozmedzí žánrov trip hop, IDM, ambient a ethnotronica.

Stopové prvky asfaltu

Mária

0
Počet hlasov: 13

Stopové prvky asfaltu

Mária

Stopové prvky asfaltu (SPA, Stopáče) sú priekopníkmi žánru „Poráčsky RakenRol", ktorý je zmesou hudobných štýlov ako folk, funk, rock, blues, disco, punk, či hip-pop. Kapela je štvorčlennou motorizovanou jednotkou hudby lásky s poznávacími značkami AK, IP, MZ a MK. Po desiatich rokoch učenia sa hrať na nástroje, prokrastinácie, koncertov a vyhýbaniu sa nahrávaniu v štúdiu sme konečne nahrali prvý album. Pieseň Mária je prvým kúskom bonboniéry zo Záhrady potešenia. Dobrú chuť.

kub0 & dolshi

diamond eyes

0
Počet hlasov: 4

kub0 & dolshi

diamond eyes

Kub0, vizionársky producent, ktorý pochádza z podmanivej krajiny Slovenska, vytvára fascinujúcu zvukovú cestu naprieč sférami future garage, ambientu a drum & bass/jungle. S neuveriteľnou schopnosťou manipulovať so zvukom vytvára zložité hudobné tapisérie, ktoré poslucháčov obklopujú v éterickom objatí. Prostredníctvom svojich kompozícií vzniká hlboký pocit ťaživej atmosféry, ktorý prenáša publikum do ríše, kde sa emócie prelínajú so zvukovými vibráciami. Jadro svojho umenia spočíva v hlbokej base, základnom prvku, ktorý duní hypnotickým pulzom a ukotvuje každú skladbu s neodolateľnou silou. Jeho tvorba čerpá inšpiráciu z prírodných aj elektronických sfér a vyvoláva živé predstavy, maľuje zvukové krajiny, ktoré vzbudzujú úctu aj introspekciu. Plynulým miešaním žánrov si razí jedinečnú cestu a posúva hranice hudobného prejavu.

Startle

Path of Least Resistance

0
Počet hlasov: 4

Startle

Path of Least Resistance

Startle je elektronický projekt opierajúci sa o zvuky z 80. rokov minulého storočia, hlavne tých prominentných v Amerike, ale aj u nás. Je akýmsi mojím vlastným poňatím moderného žánru nesúcim názov Synthwave, no vnášam doň aj vplyv prog rockovej kapely, ktorej som členom. Výsledkom je teda netradičná Synthwave/Retrowave hudba, ktorá kombinuje opovážlivosť prog rocku a fialové západy slnka odrážané v slnečných okuliaroch.

design by konkurencia