Face the Whisper

Tma

0
Počet hlasov: 124

Face the Whisper

Tma

Face the Whisper je názov sólového hudobného projektu speváka a gitaristu Mira Seleckého. Miro, pôsobiaci tiež v kapelách A Chance to Survive a .Stepaside., sa projektu Face the Whisper aktívne venuje už od roku 2014. Tvorba Face the Whisper sa zakladá na melodických akustických gitarách, metaforických textoch a emóciami nabitom speve. Z pôvodne dvojčlennej kapely sa v roku 2019 stala Mirova sólo záležitosť a začali sa práce na debutovom albume. Najskôr vypustil do sveta videoklip k piesni Tma a už o pár dní nato zverejnil na streamovacích platformách celý debutový album, ktorý dostal názov Still Escaping. Kým doteraz skladal Miro piesne výlučne v angličtine, Tma je prvou a zatiaľ jedinou jeho skladbou so slovenským textom.

The Gambit

Gasp

1
Počet hlasov: 69

The Gambit

Gasp

Sme päť-členná kapela The Gambit z Bratislavy. Pohybujeme sa v žánri alternatívny rock s prvkami grunge a hard rock s anglickými textami. Sme tri baby a dvaja chalani vo veku od 16 do 19 rokov a máme za sebou už zopár vystúpení, na ktorých sa diváci vedia zabaviť. Naším cieľom je osloviť čo najväčšiu skupinu ľudí rôznej vekovej kategórie a vyvolať v nich emócie a priniesť poslucháčom poriadny zážitok z našej hudby, do ktorej dávame všetci piati kúsok seba. 1.6. sme vydali svoj debutový album, ktorý sa dá vypočuť na všetkých streamovacích platformách.

Sok

Čas

1
Počet hlasov: 53

Sok

Čas

Volám sa Jakub Kultan. Pochádzam zo serveru Slovenska. Vystupujem pod pseudonymom Sok. Venujem sa hudobnému žánru Hip-hop. Reprezentujem novo vzniknutú skupinu SKReBellz. Pred mesiacom som vydal debutove EP ŠTART/ŽIVOT. Na ktorom sa nachádza skladba Čas ktorú vám posielam. Je to kombinácia Hip-Hopu a DNB.

Stopové prvky asfaltu

Mária

0
Počet hlasov: 47

Stopové prvky asfaltu

Mária

Stopové prvky asfaltu (SPA, Stopáče) sú priekopníkmi žánru „Poráčsky RakenRol", ktorý je zmesou hudobných štýlov ako folk, funk, rock, blues, disco, punk, či hip-pop. Kapela je štvorčlennou motorizovanou jednotkou hudby lásky s poznávacími značkami AK, IP, MZ a MK. Po desiatich rokoch učenia sa hrať na nástroje, prokrastinácie, koncertov a vyhýbaniu sa nahrávaniu v štúdiu sme konečne nahrali prvý album. Pieseň Mária je prvým kúskom bonboniéry zo Záhrady potešenia. Dobrú chuť.

parallel

forgive

0
Počet hlasov: 44

parallel

forgive

Som "parallel", 19-ročný začínajúci hudobný producent a skladateľ z Calgary, Kanada. Hoci som sa narodil v Kanade, mám slovenské občianstvo a hovorím plynule po slovensky. Od roku 2019 sa venujem produkcii alternatívnej hudby a všetky skladby, texty a videá si vytváram sám. Komponujem hudbu, lebo chcem vyjadriť svoje vnútorné pocity a dúfam, že sa ľudia s nimi stotožnia a tak sa spoja s mojou hudbou. Mojím hlavným nástrojom je klavír, na ktorom hrám už od malička. Vo svojej tvorbe kombinujem elektronické a akustické zvuky, a niekedy používam sample z nahrávok minulého storočia. Spolupracujem aj na projektoch so začínajúcim francúzskym raperom AsmoD v meste Montréal, kde študujem na univerzite McGill odbor Informatika a hudobné technológie. Pred rokom som vytvoril dva súkromné experimentálne albumy a pred pár dňami som vydal nový singel z názvom "forgive".

Till I Get Home

Po kúskoch

0
Počet hlasov: 35

Till I Get Home

Po kúskoch

Kapela Till I Get Home (TIGH) je projekt troch chalanov: Samuel Červeňanský, Dávid Valovič a Pavol Valovič. Oficiálne sme vznikli v roku 2019 a do hudobného sveta vstúpili debutovou autorskou piesňou "Otec, Hory a Ja”. TIGH spája elektronické zvukové prvky so zvukom akustických nástrojov. Inklinujeme k elektronickej hudbe s jemnými nádychmi dream a indie rocku. V decembri 2022 bol oficiálne vydaný náš debutový album HORY, ktorý predstavuje zbierku našej doterajšej tvorby (13 piesní) doplnenú o 6 novších skladieb. Pieseň Po kúskoch rozoberá strach človeka z ticha. Téma albumu spája všetky piesne do jednej veľkej zbierky, do pohoria, ktoré zdolávame.

endorfin

Lolita

0
Počet hlasov: 28

endorfin

Lolita

endrofin je alternatívna rocková skupina z Rožňavy. Kapelu založili mladí ľudia, vášnivo zapálení do hudby, v roku 2012. Motiváciou vzniku endorfinu bolo, ako to vyplýva aj zo samotného názvu kapely, hrať pre potešenie, radosť. Súčasný imidž získala skupina v januári 2022 príchodom dvoch nových členov (Nándor Polgáry a Miroslav Gebe). Členovia skupiny sa pohybujú v rôznom hudobnom svete, čo jednoznačne a pozitívne vplýva na ich rozmanitú tvorbu.

Majo Polyak & Radmila Svensson

Chained

0
Počet hlasov: 12

Majo Polyak & Radmila Svensson

Chained

Momentálne sme slovensko-švédsky elektronický projekt. “Chained” je v poradí štvrtý singel, ktorý vznikal spoluprácou na diaľku, v troch štúdiách. Song je o hľadaní východiska z problematických vzťahov a pri tvorbe hudobnej koncepcie tejto skladby išlo o to vytvoriť jednoduchý, priamočiary a úderný song aj keď v triphopovom tempe.

Nicholas Wintzler

Holuby v Mláke

0
Počet hlasov: 7

Nicholas Wintzler

Holuby v Mláke

Holuby v Mláke. Je to jedna z pesničiek, ktorá sa objavila na mojom poslednom digitálne vydanom albume s rovnakým názvom. Pôvodná pesnička znie trochu inak. Toto je jej iná (surovšia) verzia. Album Holuby v Mláke vznikal postupne v priebehu šiestich mesiacov. Nahral som viac než stodvadsať stôp, z ktorých som po tej dobe nakoniec vybral najpodarenejšie nahrávky, prípadne som pospájal rôzne stopy dokopy. Album sa skladá z improvizovaných skladieb, ktoré vznikali skôr automaticky po lyrickej aj inštrumentálnej stránke. Taktiež sa na albume nachádzajú aj celistvejšie pesničky, ktoré boli vopred premyslené/napísané. Väčšinou som tvoril neúmyselne. Iba vtedy keď sa mi chcelo. Celkovo má album nádych freak-folku a psychadelického folku. Je to prudký diy album nahraný na nie veľmi dobrý mikrofón. Spoločnosť mi častokrát robila aj moja obľúbená plastová samohrajka.

Yaqub & Dimos

Deja Vu

0
Počet hlasov: 5

Yaqub & Dimos

Deja Vu

Sme dvaja chalani z Ružinova a vystupujeme pod hudobnými menami Dimos a Yaqub. Práve sme dokončili náš prvý väčší hudobný projekt s názvom Deja Vu, ktorý má aj vizuál na YouTube. Prečo si myslíme že za to stojíme? Naša skladba má energiu, drive a zároveň emóciu ktorá sa nedá opísať 10timi vetami.

design by konkurencia