Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

ERØ

Naspäť tam

0
Počet hlasov: 373

ERØ

Naspäť tam

Erik Žigmund je študentom hry na gitare na VŠMU v Bratislave, a popri škole skladá hudbu v štýle folku, jazzu, indie rocku, popu aj rnb. Okrem gitary hrá tiež na klavíri a spieva. Jeho inšpiráciou je Amy Winehouse, Zaz, Stevie Wonder a ďalší. Hudbe sa venuje odmalička, ale skladá a koncertuje dva roky. Koncertuje zatiaľ iba v podnikoch, na open micoch alebo v divadlách (Ticho a spol. , Bábkové divadlo v Žiline). Venuje sa aj skladaniu hudbe do rôznych študentských filmov. Spolupracuje aj s Borekom Suchánkom alebo Juliánou Hamranovou. Nedávno mu vyšiel singel a videoklip Naspäť tam, kde hovorí o tom, ako by sa rád vrátil do detských čias. Zložil už viac ako 40 skladieb, ktoré sa chystá postupne nahrať v štúdiu.

Kvaskova

Pripovidka

0
Počet hlasov: 128

Kvaskova

Pripovidka

Východoslovenská kapela KVASKOVA funguje v aktuálnej zostave zhruba dva roky, aktívne skúša v MusicLabe v Košiciach. Pieseň v rusínskom jazyku Pripovidka, v preklade Rozprávka, je veľmi sugestívna. Je o vnímaní niekedy čiernych myšlienok, ktoré sa prirodzene rozpúšťajú vplyvom blahodárneho prostredia. Je tiež o hľadaní a znovunájdení akejsi rovnováhy a sily pokračovať, ako sa hovorí „po stý krát“. Je o uvedomení a vyslovení toho, o čom snívame a po čom túžime, a nebojíme sa o to znova a znova usilovať. K piesni vzniklo aj nízkorozpočtové video.

LØAN

Jupiter

0
Počet hlasov: 100

LØAN

Jupiter

LØAN je inštrumentálne trio (basgitara – Martin Hudec, gitara – Richard Valovič a bicie – Erik Šabo) zo Zlatých Moraviec. Zoskupenie sa vyformovalo z hudobníkov a priateľov pôsobiacich v poslednom desaťročí vo viacerých kapelách, ktorí k sebe v priebehu rokov inklinovali a spájala ich túžba po tvorbe hudby a odhodlanie. Rokmi sa formovala i žánrová rozmanitosť hudobnej inšpirácie jednotlivých členov, ktorá viedla k súčasným témam, zvuku a smeru vlastnej tvorby. V inštrumentálnych skladbách možno počuť vplyvy psychedelického rocku, klasickej hudby, ambient rocku či minimalizmu, ktoré skupina prenáša do energických, často experimentálnych prvkov v kontraste s atmosférickými pasážami.

NighTeen SevenTies

Breathe closely

0
Počet hlasov: 74

NighTeen SevenTies

Breathe closely

Mladá kapela NighTeen SevenTies pochádza z Myjavy. Hudobný žáner kapely je zmes pop punku, post-hardcore-u a alternative rocku, aj keď tieto škatuľky pre nich nikdy nemali veľký význam. Každý z členov počúva inú hudbu, čo reflektuje aj ich tvorba. Chcú, aby pre nich bola každá skladba niečím výnimočná. Cieľom je nebyť zaškatuľkovaní v jednej žánrovej bubline a limitovať sa jej hranicami.

Adrián Ulík

Please Mind The Gap

0
Počet hlasov: 70

Adrián Ulík

Please Mind The Gap

Adrián Ulík pochádza z Hlohovca. Miluje elektronickú hudbu, ktorú sleduje a samozrejme počúva už niekoľko rokov. V minulosti hrával aj ako drum’n’bassový DJ pod menom KRIDIAN. Tvorba hudby ho vždy fascinovala a zaujímala, avšak až teraz sa jej venuje naplno. Doteraz vždy, keď mal možnosť, sa postupne vzdelával, ako napr. počas navštevovania kurzu hudobnej produkcie v Bristole alebo slovenského kurzu v LFO škole.

Lukáš Urbánek

Pirane

0
Počet hlasov: 54

Lukáš Urbánek

Pirane

Lukáš Urbánek prešiel od kapelného hrania k hraniu sólo - sám si vraj rozumie najviac. Často píše, najmä o láske, nakoľko je to pre neho jedným z najsilnejších citov. Skladba Pirane vznikla v roku 2018 a Lukáš verí v to, že sa nám nebude zdať príliš smutná. Podľa neho je aj naozaj šťastný človek ten, kto sa dokáže tešiť aj zo smutnej pesničky.

Zóna Dilemy

Ticho a nahlas

2
Počet hlasov: 35

Zóna Dilemy

Ticho a nahlas

Zóna Dilemy je amatérska kapela, ktorá sa zaoberá vymýšľaním a hraním pesničiek vlastnej tvorby. Je to dlhodobo fungujúca partička profitujúca najmä z výbornej rytmiky zastúpenej Dancúlom (bicie) a Fúšorom (basgitara). Klasickú zostavu dopĺňajú gitaristi Dury a Mio. Koncom roka 2018 kapela samizdatovo vydala album "Slová z piesku", z ktorého je aj pieseň "Ticho a nahlas" a neúnavne skúša nájsť svoje miestečko na slovenskej hudobnej scéne.

EVOLET

Kurz potápania

0
Počet hlasov: 28

EVOLET

Kurz potápania

Pod názvom EVOLET sa skrýva projekt slovenskej textárky a pesničkárky Evy Jurčákové žijúcej v Brne. Ako sólová pesničkárka vystupuje s akustickou gitarou verejne od roku 2016. V roku 2018 začala spolupracovať s producentom a známou osobnosťou českej hudobnej alternatívnej scény Martinem E. Kyšperským (leader kapely Květy) na jej debutovom eponymnom albume. Platňa je pripravená a v závere mesiaca jún sa dočká krstu v Brne. S jednou piesňou z tohto albumu Eva využíva svoju Druhú šancu v Demovnici.

Uzeph

Today

0
Počet hlasov: 18

Uzeph

Today

Jozef má 28 rokov, pochádza z Bardejova, avšak momentálne pôsobí v Nórsku, kde vo voľnom čase tvorí aj hudbu. V minulosti hrával ako DJ, no po odcestovaní do zahraničia sa rozhodol pre vlastnú produkciu. Ide hlavne o elektronickú hudbu, no zatiaľ sa s ňou zoznamuje a stále sa učí niečo nové.

Out of Office

Understand You

0
Počet hlasov: 18

Out of Office

Understand You

Štvorčlenná bratislavská kapela Out of Office hráva od roku 2016 v zostave 2 gitary, 2 vokály, basa a bicie. Hudobne stojí na základoch klasického energického rocku s prvkami iných žánrov. Skupina príležitostne koncertuje, jej repertoár tvoria výlučne autorské skladby s anglickými textami.

design by konkurencia