Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Kvaskova

Pripovidka

0
Počet hlasov: 124

Kvaskova

Pripovidka

Východoslovenská kapela KVASKOVA funguje v aktuálnej zostave zhruba dva roky, aktívne skúša v MusicLabe v Košiciach. Pieseň v rusínskom jazyku Pripovidka, v preklade Rozprávka, je veľmi sugestívna. Je o vnímaní niekedy čiernych myšlienok, ktoré sa prirodzene rozpúšťajú vplyvom blahodárneho prostredia. Je tiež o hľadaní a znovunájdení akejsi rovnováhy a sily pokračovať, ako sa hovorí „po stý krát“. Je o uvedomení a vyslovení toho, o čom snívame a po čom túžime, a nebojíme sa o to znova a znova usilovať. K piesni vzniklo aj nízkorozpočtové video.

LØAN

Jupiter

0
Počet hlasov: 123

LØAN

Jupiter

LØAN je inštrumentálne trio (basgitara – Martin Hudec, gitara – Richard Valovič a bicie – Erik Šabo) zo Zlatých Moraviec. Zoskupenie sa vyformovalo z hudobníkov a priateľov pôsobiacich v poslednom desaťročí vo viacerých kapelách, ktorí k sebe v priebehu rokov inklinovali a spájala ich túžba po tvorbe hudby a odhodlanie. Rokmi sa formovala i žánrová rozmanitosť hudobnej inšpirácie jednotlivých členov, ktorá viedla k súčasným témam, zvuku a smeru vlastnej tvorby. V inštrumentálnych skladbách možno počuť vplyvy psychedelického rocku, klasickej hudby, ambient rocku či minimalizmu, ktoré skupina prenáša do energických, často experimentálnych prvkov v kontraste s atmosférickými pasážami.

NighTeen SevenTies

Breathe closely

0
Počet hlasov: 69

NighTeen SevenTies

Breathe closely

Mladá kapela NighTeen SevenTies pochádza z Myjavy. Hudobný žáner kapely je zmes pop punku, post-hardcore-u a alternative rocku, aj keď tieto škatuľky pre nich nikdy nemali veľký význam. Každý z členov počúva inú hudbu, čo reflektuje aj ich tvorba. Chcú, aby pre nich bola každá skladba niečím výnimočná. Cieľom je nebyť zaškatuľkovaní v jednej žánrovej bubline a limitovať sa jej hranicami.

Lukáš Urbánek

Pirane

0
Počet hlasov: 43

Lukáš Urbánek

Pirane

Lukáš Urbánek prešiel od kapelného hrania k hraniu sólo - sám si vraj rozumie najviac. Často píše, najmä o láske, nakoľko je to pre neho jedným z najsilnejších citov. Skladba Pirane vznikla v roku 2018 a Lukáš verí v to, že sa nám nebude zdať príliš smutná. Podľa neho je aj naozaj šťastný človek ten, kto sa dokáže tešiť aj zo smutnej pesničky.

Out of Office

Understand You

0
Počet hlasov: 39

Out of Office

Understand You

Štvorčlenná bratislavská kapela Out of Office hráva od roku 2016 v zostave 2 gitary, 2 vokály, basa a bicie. Hudobne stojí na základoch klasického energického rocku s prvkami iných žánrov. Skupina príležitostne koncertuje, jej repertoár tvoria výlučne autorské skladby s anglickými textami.

Uzeph

Today

0
Počet hlasov: 38

Uzeph

Today

Jozef má 28 rokov, pochádza z Bardejova, avšak momentálne pôsobí v Nórsku, kde vo voľnom čase tvorí aj hudbu. V minulosti hrával ako DJ, no po odcestovaní do zahraničia sa rozhodol pre vlastnú produkciu. Ide hlavne o elektronickú hudbu, no zatiaľ sa s ňou zoznamuje a stále sa učí niečo nové.

Zóna Dilemy

Ticho a nahlas

1
Počet hlasov: 35

Zóna Dilemy

Ticho a nahlas

Zóna Dilemy je amatérska kapela, ktorá sa zaoberá vymýšľaním a hraním pesničiek vlastnej tvorby. Je to dlhodobo fungujúca partička profitujúca najmä z výbornej rytmiky zastúpenej Dancúlom (bicie) a Fúšorom (basgitara). Klasickú zostavu dopĺňajú gitaristi Dury a Mio. Koncom roka 2018 kapela samizdatovo vydala album "Slová z piesku", z ktorého je aj pieseň "Ticho a nahlas" a neúnavne skúša nájsť svoje miestečko na slovenskej hudobnej scéne.

Peter Fabok

Dedova pieseň

3
Počet hlasov: 29

Peter Fabok

Dedova pieseň

Peter Fabok sa narodil na Myjave. Väčšina jeho tvorivého života je spojená s Banskou Bystricou. V prvej polovici 90.-tych rokov pôsobil ako hráč na basovú gitaru a gitaru v lokálnych hudobných zoskupeniach. Vydal niekoľko kníh s populárno-náučnou tematikou „Treba sa báť génových modifikácií?“, magickú knihu rozprávok „Hyňo a korčule“ a romaneto „Totem“. Je autorom básní a hudobných textov. Jeho hudobná tvorba sa venuje témam života jednotlivca v súčasnej dobe, ako aj individuálnym hodnotám v konfrontácii s nastavením spoločnosti. Texty stoja žánrovo na hrane magického realizmu. Aranžmány sú minimalistické a spev doprevádza akustická gitara. Štýlovo nadväzuje na odkaz tradičných pesničkárov, výrazovo kombinuje prvky viacerých hudobných štýlov.

Cargo BPM

Joy of life

0
Počet hlasov: 16

Cargo BPM

Joy of life

Hudobné zoskupenie Cargo BPM pozostáva z dvoch členov. Eoin Mulwihill je hudobník, skladateľ a textár z Dublinu a Robert Tomka je hudobník, skladateľ a textár z Topoľčian. Projekt vznikol v Dubline v roku 2014. Prvý debut Cargo BPM nahral v roku 2017, skladba má názov By my side, v roku 2019 Cargo BPM nahral druhú skladbu Joy of life. Kapela má za sebou viacero vystúpeni v Írsku a Španielsku, a spolupracuje tiež s mnohými hudobníkmi z Veľkej Británie, Írska, Španielska a Slovenska.

KolE

My Past

0
Počet hlasov: 14

KolE

My Past

Jakub Kolembus má 17 rokov a hudba mu veľmi prirástla k srdcu. Miluje ju tvoriť či upravovať tvorbu iných. Hudba je pre neho jednou z možností, ktorou sa po škole vydať, no ešte o tom nie je skalopevne rozhodnutý. Zaujímavosťou je, že táto skladba sa zrodila, keď hral na klavíri známu melódiu od Hansa Zimmera (jeho veľkého idola) Intersteller. Postupne sa z dvoch tónov stala vlastná melódia. Pôvodne to mala byť epická skladba, no brat mu poradil, že by ju mal urobiť v štýle drum&bass, tak ju trošku pretransformoval. Okrem hudby sa rád venuje florbalu, písaniu textov, ale aj čítaniu kníh. Jeho umelecké meno je KolE, pretože ho tak prezývajú spolužiaci.

design by konkurencia