Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Posthype

Time Eater

0
Počet hlasov: 128

Posthype

Time Eater

Kapela Posthype predstavuje Žilinské garage rock trio. Chalani sa postupne dostávajú do povedomia Žiliny a širšieho okolia cez lokálne koncerty, festivaly a obdobné akcie. Momentálne skupina vydáva svoje debutové EP s názvom Time Eater EP skladajúceho sa z piatich skladieb s charakteristickým spevom, energickými bicími a výraznou basou. Skladby aktuálne zaznievajú na prebiehajúcom turné po Slovensku spolu s kapelou Dave Brannigan.

D# pipl araund

Forest Walk

0
Počet hlasov: 97

D# pipl araund

Forest Walk

D# pipl araund (These people around) vznikli iba v tomto roku, aj keď koncept kapely vraj ležal bubeníkovi a saxofonistovi v hlave už asi dva roky. Až v tomto roku sa k nim pridal gitarista a basák a hneď si muzikantsky porozumeli. Hudba kapely je ovplyvnená jazzom, rockom a elektronikou (umelcami ako je Aphex Twin, Autechre, Nerve či Squarepusher). Štýlovo by sa sami priradili všeobecne do elektronickej hudby, s miernymi nuansami jazzu a rocku. Demo je nahraté ako live nahrávka na jednu stereo stopu z mixu u nich v skúšobni.

Rudy Bujna

Pompeje

0
Počet hlasov: 90

Rudy Bujna

Pompeje

Rudy vystupuje pod svojím rodným menom Rudy Bujna. Pracuje v lese a vo svojom voľnom čase sa venuje hudbe. Netlačí na pílu, ako príde, tak je. Piesne si skladá už dlhšiu dobu, ale čas nahrať ich prišiel až teraz. Pomohol mu Erik „Losos“ Horák, u ktorého sa to všetko spáchalo. Vo vzduchu visí prvý autorský album. Zatiaľ môžete nájsť na single „V nedeľu ráno...“ a „Pompeje“.

Out of Office

Understand You

0
Počet hlasov: 72

Out of Office

Understand You

Štvorčlenná bratislavská kapela Out of Office hráva od roku 2016 v zostave 2 gitary, 2 vokály, basa a bicie. Hudobne stojí na základoch klasického energického rocku s prvkami iných žánrov. Skupina príležitostne koncertuje, jej repertoár tvoria výlučne autorské skladby s anglickými textami.

Love My Science

Prize

0
Počet hlasov: 67

Love My Science

Prize

Electropunk/indie/synth/postpunk/deathrock slovensko-anglický projekt Love My Science vznikol koncom roku 2017. Členmi sú Ingrid Rudavská (hudba, texty,klávesy, husle), bývalá členka slovenskej deathrockovej kapely Hysteric Helen hranej aj v rádiu FM, a Richard Veal /UK/ (gitara), bývalý člen britskej kapely. Doteraz nahrali trinásť songov v štúdiu TC Lemons a radi by sa zviditeľnili, hrali na koncertoch, festivaloch alebo v rádiu. Texty pojednávajú o súčasnej realite zavalenej vedecko-technickým pokrokom, virtuálnou realitou, nedostatkom citov, ľudskosti a skrachovaných vzťahov. Opisujú kontrast medzi láskou a vedou, osamelosťou a globalizáciou, nikdenekončiaci virtuálny rozmer i nebezpečie internetu. Hudobne ich ovplyvňujú Joy division, The cure, Gary Numan, Yes yes yeahs, Cranes, DM, Duran Duran či Frustration.

Danube Daniels

Chalcanthite

2
Počet hlasov: 65

Danube Daniels

Chalcanthite

Chalcanthite je druhý singel z pripravovaného konceptuálneho albumu, ktorý začal vznikať v roku 2006 po jednom veľmi smutnom rozchode, ktorý Danube Danielsa ovplyvnil na dlhé mesiace. Hudobnej tvorbe sa predtým intenzívnejšie nevenoval, jeho skladby vznikli prevažne intuitívne. Začiatkom minulého roka sa ich rozhodol posunúť do profesionálnejšej roviny a oslovil producenta Erika „Lososa“ Horáka z kapely Noisecut a Katku Málikovú, ktorá mu prispela klavírnymi aranžmánmi do jednej z piesní. Hotových je zatiaľ 5 pesničiek, každá má iný výraz a charakteristický zvuk. Chalcanthite je zmesou tanečného rocku inšpirovaného kapelou New Order a elektroniky.

Lukáš Urbánek

Pirane

1
Počet hlasov: 59

Lukáš Urbánek

Pirane

Lukáš Urbánek prešiel od kapelného hrania k hraniu sólo - sám si vraj rozumie najviac. Často píše, najmä o láske, nakoľko je to pre neho jedným z najsilnejších citov. Skladba Pirane vznikla v roku 2018 a Lukáš verí v to, že sa nám nebude zdať príliš smutná. Podľa neho je aj naozaj šťastný človek ten, kto sa dokáže tešiť aj zo smutnej pesničky.

Neous

Bempollo

0
Počet hlasov: 55

Neous

Bempollo

Spája nahrávané zvuky a ruchy ulíc a predmestí so syntetickými a ambientnými zvukmi zvukových bánk. Tie mixuje, dopĺňa o hudobné nástroje ako klasická gitara, ktorá v spleti zvukov zámerne stráca svoj význam. Miestami môžete zachytiť mix starej hudby z približne 14. až 15. storočia. Prostredníctvom hudby sa snaží ukazovať nové obrazy a nálady, ktoré nemajú veľa spoločné s „naučenou“ krásou.

klipers

Budeme se bát

0
Počet hlasov: 51

klipers

Budeme se bát

Spevák má český pôvod, tvorí a spieva v českom jazyku, ale momentálne býva na Slovensku. Zvyšok kapely pochádza z Nitry, klasickí Trogári. Ich žáner by sa dal popísať ako synthfolk alebo indie rock s dôrazom na poetiku a snové predstavy. Posledný rok sa klipers venovali spolu s folkovým pesničkárom Milanom Tarinom a dvorným bubeníkom Stanislavom Kertészom večerom piesní Karla Kryla, s ktorým pochodili slovenské kúty a miesta ako Amfiteatrum 2018 v Kremnici, stage na podujatí Za pokladmi starej Bratislavy, Cultus Ružinov a naplnený .klub Pod lampou. Momentálne sa klipers chystajú na ďalšie kolo koncertov v budúcom roku s novou sadou piesní „Vesmír se otočí". Pieseň „Budeme se bát" je prvou z týchto vízií o vesmíre, živote a skrytých vnútorných pocitoch, inšpirovaná aj kultovým dielom „Příchod noci" od majstra science-fiction Isaaca Asimova.

Ja, Valér

BAAL

0
Počet hlasov: 12

Ja, Valér

BAAL

Kapela Ja, Valér pozostáva z Petra (gitara), Mateja (spev, basgitara) a Lukáša (bicie). Valér je z Bratislavy a za sebou má nahrávanie v štúdiu a aj svoj prvý koncert. Jeho kamaráti a kamarátky po vypočutí nahrávok či živého vystúpenia najčastejšie skloňujú pojmy ako „new wave“, „post punk“, „indie surf rural south rock“, či „celkom v pohode to je, bráško.“ Aj to ich posmelilo k tomu, aby prvú pieseň BAAL z rovnomenného EP poslali do Demovnice a dúfali v pozitívnu spätnú väzbu.

design by konkurencia