Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Z Osi

Balada úžerníka

3
Počet hlasov: 247

Z Osi

Balada úžerníka

Bratislavsko-oravské trio Z osi sa vraj “z osi našlo a z osi zišlo.” Po horizontálnej osi je najvyšším členom basgitarista Martin. Hlavným pilierom je gitarista a autor piesní Ivan - to bude asi vertikálna os. No a najmladším členom a priesečníkom oboch osí je speváčka Dominika. Štýl hudby sa pohybuje niekde medzi elektrickou zástrčkou, gitarou a náladovosťou. „Balada úžerníka“ je presne jednou zo skladieb, ktorej ťažko určiť uhol, tak sorry,” píšu s nadhľadom.

The Ausgezeichnet

Good bye brain

1
Počet hlasov: 169

The Ausgezeichnet

Good bye brain

Kapela The Ausgezeichnet pochádza zo Šale. Celé sa to vraj začalo pár rokov dozadu, kedy sa zrodila prvotná myšlienka kapely. Základ vtedy tvorili Mačák (gitara) a Rašo (bicie). Mali pár nápadov, ktoré sa postupne formovali. Po nejakom čase sa pridala Peťa (spev) a Danco (druhá gitara). Takto spolu fungovali nejaký čas a potom sa pridal Rudo (basa). Po nespočetných skúškach sme prvotné nápady nakoniec dokončili a nahrali začiatkom roka 2017. Momentálne pracuje kapela na ďalších nápadoch.

Bufet

Tak ako naozaj

2
Počet hlasov: 148

Bufet

Tak ako naozaj

Kapela Bufet vznikla začiatkom septembra 2016. Trojčlenná zostava je prostá: Ján Hurtík (elektrická gitara a spev), Martin Bakyta (basgitara), Viktor Gabaj (bicie). Najprv kapela na skúšobni pracovala so starším pesničkárskym materiálom, ktorý spevák a gitarista zvykol hrávať sólo vo folkovejšom duchu. Po niekoľkých skúškach prišli prvé koncerty v menších bratislavských kluboch a zistilo sa, že Bufet najlepšie funguje naživo. Popri tom začalo vznikať aj dosť veľa nového materiálu, ktorý postupne v playliste nahrádzal starších súrodencov. Tento proces je kontinuálny, posledný rok bol teda veľmi plodný a ide to tak stále aj naďalej. Bufet teda počas svojej existencie od septembra 2016 odohral niekoľko klubových koncertov, eventov a v rámci letnej sezóny stihla aj zopár menších festivalov v rámci Slovenska. Kapela teda stále pokračuje vo svojej hlavnej úlohe a v tom, čo ju baví najviac, t.j. v koncertovaní a písaní nového materiálu. Pesničky sú so slovenskými textami, štýlovo to viac menej ostáva pesničkárstvom, avšak s rock‘n‘rollovo, punkovým puncom, skrátene „punk-folk“.

Tichá voda

Zabudnutý

3
Počet hlasov: 103

Tichá voda

Zabudnutý

Tichá voda je novolaznícka kapela zo Zaježovej, ktorá z recesie označuje svoj hudobný žáner ako „lazpop“, čiže laznícky pop. Je istý predpoklad, že vznik tejto kapely súvisí s tým, že v danej obci neexistuje krčma. Tomáš (spev, gitara) je kapelníkom a väčšinovým autorom hudby. Miro (basa, spev) je väčšinovým autorom textov. Zostavu dopĺňa speváčka Zuzana (druhé hlasy) a bubeník Peťo. Kapela funguje ako sa dá (aj nedá) popri všetkých pracovných a rodinných povinnostiach asi tri roky.

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

0
Počet hlasov: 34

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

“Neradi sa škatuľkujeme do nejakého štýlu, pretože hrávame pop i rock, ale naša tvorba občas "načrie" i do rock'n'rollu či blues,” vravia o sebe The Cardinals. Na základe pozvania hudobného promotéra si dokonca zahrali i v americkom Nashville počas každoročného CMA festivalu. “Tvoríme v slovenčine aj angličtine, spievame v dvojhlasne aj trojhlasne, vokálmi sme prispeli i skupine "Peter & The Rowers" v skladbe "I'm Leavin'", ktorá s ňou 14 týždňov viedla európsky ECMA rebríček,” zdôraznili. Momentálne pripravujú debutový album.

Ley Skeletonn

Tvoj čas

0
Počet hlasov: 31

Ley Skeletonn

Tvoj čas

Ley Skeletonn je sedemnásťročný producent/spevák/raper z Liptova. Momentálne študuje na gymnáziu v Sučanoch. “Písaniu textov a nahrávaniu sa venujem približne už od 11 rokov, pričom posledné dva roky som aj robil beaty na drvivú väčšinu vydaných skladieb. Začínal som s hip hopom, najskôr to bol klasický true schoolový sound, ale neskôr som začal viac experimentovať a zachádzať do iných žánrov, “ vraví a dopĺňa, že mu inšpiráciou boli umelci ako HIM, Jez Dior, The Neighbourhood, Yelawolf a podobne. “Mám rád melodické a melancholické skladby, čo sa celkom odzrkadľuje aj na mojej tvorbe. Od posledného vydaného EP "Smutné Lovesongy A Vtipné Depresie" vydal 3 single, z ktorých zatiaľ posledný nesie názov "Tvoj Čas."

Coconut Winter

Summer Hit

0
Počet hlasov: 25

Coconut Winter

Summer Hit

Alternatívna formácia Coconut Winter vydala nový singel s názvom Summer Hit. “Summer Hit je skladba, ktorá spĺňa všetky predpoklady letného šlágra, jazykovo sa snaží byť medzinárodný, no stále ostáva pri svojich slovensko-maďarských koreňoch. Jediným cieľom nahrávky je priniesť bohatstvo členom kapely, preto prosím neváhajte, a zaraďte náš hit do Vašej relácie. Ďakujeme,” napísali Coconut Winter. Kapela je vraj alteregom gastrometalovej kapely Hope Red.

be.Well

Up&Down

1
Počet hlasov: 19

be.Well

Up&Down

Jadro kapely be.Well tvorí Patrícia Švelanová a jej priateľ Andrej Kovačik. Obaja pochádzajú z Nitry a hrať začali pred necelými 2 rokmi. “Naša tvorba sa dá v súčasnosti charakterizovať ako akustický pop, no stále sa vyvíja, snažíme sa nájsť náš zvuk a posúvať od akustického hrania k elektronickejšiemu (napr. na miesto cajonu už používame sampling pad, na ktorom hrám ja, Andy v najbližšom čase kúpi elektrickú gitaru a tým sa naša tvorba dosť zmení), “ približuje svoju tvorbu dvojica. Ich piesne sú písané v angličtine, týkajú sa najmä vzťahov a vyjadrujú rôznorodé emócie. “Ako avizuje samotný názov našej kapely, je to hudba, pri ktorej sa budete cítiť dobre,” odkazujú. Singel Up&Down podľa nich prináša vďaka ukulele letnú atmosféru a je oslavou priateľstva.

Ivan Dvorský

Sometimes I feel

0
Počet hlasov: 14

Ivan Dvorský

Sometimes I feel

“Opis pesničky: sú tam tri layeri pizzicat na husliach, jeden layer hum, jeden layer plieskania si po stehnách a jeden layer vokálov so štyrmi veršami, v ktorých sa v každom zmení tretia veta o trocha. Je to po anglicky no, whoops. Influence of internationalism and me living in Denmark and doing internship in Budapest, “ takto popísal svoju tvorbu Ivan Dvorský.

Barbs

April's Fool

2
Počet hlasov: 4

Barbs

April's Fool

Barbs poslala do Demovnice svoj debutový song Aprils fool z produkcie Pauli a Esso. Doteraz vydala dva cover songy a jeden soundtrack k filmovej rozprávke Zázračný nos, ktorá mala priemeru minulý rok počas Vianoc na RTVS. “Podľahla som černošskej hudbe. Inšpiruje ma r´n´b, blues, hip-hop, soul, ale aj folk,” vymenúva Barbs, ktorá je v prvom rade vraj herečka,no aktívne sa začína venovať aj hudbe.

design by konkurencia