Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Bufet

Tak ako naozaj

2
Počet hlasov: 111

Bufet

Tak ako naozaj

Kapela Bufet vznikla začiatkom septembra 2016. Trojčlenná zostava je prostá: Ján Hurtík (elektrická gitara a spev), Martin Bakyta (basgitara), Viktor Gabaj (bicie). Najprv kapela na skúšobni pracovala so starším pesničkárskym materiálom, ktorý spevák a gitarista zvykol hrávať sólo vo folkovejšom duchu. Po niekoľkých skúškach prišli prvé koncerty v menších bratislavských kluboch a zistilo sa, že Bufet najlepšie funguje naživo. Popri tom začalo vznikať aj dosť veľa nového materiálu, ktorý postupne v playliste nahrádzal starších súrodencov. Tento proces je kontinuálny, posledný rok bol teda veľmi plodný a ide to tak stále aj naďalej. Bufet teda počas svojej existencie od septembra 2016 odohral niekoľko klubových koncertov, eventov a v rámci letnej sezóny stihla aj zopár menších festivalov v rámci Slovenska. Kapela teda stále pokračuje vo svojej hlavnej úlohe a v tom, čo ju baví najviac, t.j. v koncertovaní a písaní nového materiálu. Pesničky sú so slovenskými textami, štýlovo to viac menej ostáva pesničkárstvom, avšak s rock‘n‘rollovo, punkovým puncom, skrátene „punk-folk“.

be.Well

be.Well - Up&Down

1
Počet hlasov: 66

be.Well

be.Well - Up&Down

Jadro kapely be.Well tvorí Patrícia Švelanová a jej priateľ Andrej Kovačik. Obaja pochádzajú z Nitry a hrať začali pred necelými 2 rokmi. “Naša tvorba sa dá v súčasnosti charakterizovať ako akustický pop, no stále sa vyvíja, snažíme sa nájsť náš zvuk a posúvať od akustického hrania k elektronickejšiemu (napr. na miesto cajonu už používame sampling pad, na ktorom hrám ja, Andy v najbližšom čase kúpi elektrickú gitaru a tým sa naša tvorba dosť zmení), “ približuje svoju tvorbu dvojica. Ich piesne sú písané v angličtine, týkajú sa najmä vzťahov a vyjadrujú rôznorodé emócie. “Ako avizuje samotný názov našej kapely, je to hudba, pri ktorej sa budete cítiť dobre,” odkazujú. Singel Up&Down podľa nich prináša vďaka ukulele letnú atmosféru a je oslavou priateľstva.

Ley Skeletonn

Tvoj čas

0
Počet hlasov: 38

Ley Skeletonn

Tvoj čas

Ley Skeletonn je sedemnásťročný producent/spevák/raper z Liptova. Momentálne študuje na gymnáziu v Sučanoch. “Písaniu textov a nahrávaniu sa venujem približne už od 11 rokov, pričom posledné dva roky som aj robil beaty na drvivú väčšinu vydaných skladieb. Začínal som s hip hopom, najskôr to bol klasický true schoolový sound, ale neskôr som začal viac experimentovať a zachádzať do iných žánrov, “ vraví a dopĺňa, že mu inšpiráciou boli umelci ako HIM, Jez Dior, The Neighbourhood, Yelawolf a podobne. “Mám rád melodické a melancholické skladby, čo sa celkom odzrkadľuje aj na mojej tvorbe. Od posledného vydaného EP "Smutné Lovesongy A Vtipné Depresie" vydal 3 single, z ktorých zatiaľ posledný nesie názov "Tvoj Čas."

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

0
Počet hlasov: 32

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

“Neradi sa škatuľkujeme do nejakého štýlu, pretože hrávame pop i rock, ale naša tvorba občas "načrie" i do rock'n'rollu či blues,” vravia o sebe The Cardinals. Na základe pozvania hudobného promotéra si dokonca zahrali i v americkom Nashville počas každoročného CMA festivalu. “Tvoríme v slovenčine aj angličtine, spievame v dvojhlasne aj trojhlasne, vokálmi sme prispeli i skupine "Peter & The Rowers" v skladbe "I'm Leavin'", ktorá s ňou 14 týždňov viedla európsky ECMA rebríček,” zdôraznili. Momentálne pripravujú debutový album.

MojoB

It Would Be So Nice

0
Počet hlasov: 25

MojoB

It Would Be So Nice

MojoB je 21-ročný hudobník z Ružomberka. Hudbe sa venuje od 14 rokov. “Vtedy som začal hrať na gitare, prevažne metalovú/rockovú muziku. Neskôr som začal inklinovať aj k iným hudobných žánrom (indie, hip hop, elektronika). Vždy som chcel mať kapelu, ale v okolí nebolo dostatok hudobníkov. Zistil som že hudbu môžem tvoriť aj doma, sám, podľa svojich predstáv,” spomína si na svoje začiatky. V 19 rokoch začal tvoriť prvé skladby. “Myslím si že skladbou “ It Would Be So Nice” som sa našiel a v podobnom duchu by som chcel pokračovať ďalej. Inšpiruje ma všetko naokolo,” vraví. “ Prvotný nápad na skladbu som dostal pred rokom, keď som na ulici videl hrať hudobníka na zvonkohru. Hneď vtedy ma napadla ústredná melódia a celkový zvuk nahrávky. V tom čase som to však nedokázal spraviť podľa svojich predstáv a podarilo sa mi to až teraz,” dopĺňa.

The Carmines

Si tam ty

0
Počet hlasov: 24

The Carmines

Si tam ty

Kapela The Carmines sa do Demovnice prihlásila v rámci Druhej šance. Tvoria ju niečo vyše roka traja členovia - Samuel Sleziak(spev), Richard Kubas(gitara) a Daniel Handák(bicie). Minulý rok sa v Demovnici predstavili s piesňou Hľadám. Teraz prinášajú ich tretiu autorskú pieseň Si Tam Ty. “Ako obvykle, pieseň sme si nahrali a dali jej finálnu podobu doma, svojpomocne. Cez leto by sme radi nahrali naše ďalšie rozpracované piesne a dokonca roka ich v nejakej forme(ideálne albumovej) vydali,” prezrádzajú. “Stále sa učíme a snažíme sa vytvoriť čo najlepšie diela a zvuk, a aj preto chceme naše piesne dostať k čo najširšiemu publiku, aby nás prípadná kritika posunula ďalej,” dodávajú.

Klipers

Chvíle

1
Počet hlasov: 23

Klipers

Chvíle

Projekt Klipers vznikol v roku 2015. Najskôr existovalo pár nepomenovaných pesničiek, ktoré časom dostávali fazónu, smer a svoju "hudobnú farbu". Skupina vznikla po tom, ako sa zakladateľ formácie Milan Tarina spojil s folkovým pesničkárom Milanom Tarinom a bubeníkom a perkusionistom Stanislavom Kertészom. “V prípade českého textu je odpoveď veľmi jednoduchá - som odchovaný na československej verzii tunajšej kultúry a po česky sa mi komfortne dávali dokopy texty na papier. A keď je tých textov akosi viac, cítim to tak, že by si nové slovenské texty žiadali nový projekt,” hovorí Milan. “Idea jeho tvorby je zmes pocitov ako takých, rád ich reflektuje a snaží sa ich poeticky opísať. “Celá tvorba posledných piesní sa nesie v názve "Duše lesních tvorů", keďže sa pokladám za milovníka prírody. Niekedy mi je v prírode lepšie ako doma, v meste, v robote. Je to kontrast miest, kde si človek oddýchne, aby sa zas vrátil na miesta, kde sa dejú intrigy a stres. Inými slovami je to o tej ozajstnej slobode, ktorej je dnes málo,” hovorí Milan.

Marhalen

Ukradla ma k sebe

0
Počet hlasov: 17

Marhalen

Ukradla ma k sebe

MARHALEN je bratislavská hudobná skupina, ktorá svojou tvorbou rozhodne nepatrí len do jedného hudobného „šuflíka“. V jej repertoári totiž nájdete rock-popové, rockové, bluesové, rock ´n´rollové, punkové či heavy metalové piesne. Môžu za to traja členovia kapely, ktorí píšu muziku na výhradne slovenské texty, v drvivej väčšine od dvorného textára Juraja Soviara. Skupina Marhalen vznikla v roku 2014 (u kapelníka v kuchyni, pozn. autora). K trojici zakladateľov – Pavel Achs (akustická gitara, spev), Adrian Máňa (elektrická gitara, spev) a Ján Coss (elektrická gitara, spev), sa neskôr pridal Ján Nyíregyházki (bicie nástroje). Ako posledná do kapely prišla Nina Ševcová (basgitara). Kapelník Pavel Achs na otázku, čo to vlastne Marhalen je, rád odpovedá: „Je to širokospektrálny, pop-rockovo-punkovo-bluesovo-rock´n´rollový hudobný liek takmer na všetko, niečo ako paralen, len oveľa silnejšie“. Informácie o kapele, fotografie z koncertov nájdete aj na Facebookovej stránke skupiny Marhalen.

COLLAbSE

The Promise Of The Future

0
Počet hlasov: 15

COLLAbSE

The Promise Of The Future

COLLAbSE je slovensko-americký projekt produkujúci experimentálnu hudbu spájajúcu zvukové koláže, syntetizátory, ambient, field recording s drsnejšie poňatou gitarovou podstieľkou. Tvorcom hudby je Martin Huba (1976), slovenský hudobník známy pôsobením v kapele SkratFŠtrku a iných, poväčšine undergroundových projektoch. Nahráva gitary, basu, programuje bicie, syntetizátory + dodáva zvukové efekty. John Tenney (1947) je americký huslista a skladateľ experimentálnej hudby, ktorý spolupracoval s celou plejádou známych umelcov (F. Sinatra, Grateful Dead, Bjork...) a v projekte je jeho parketou dopĺňanie hudby zvukovými a hlasovými kolážami, zvukovými efektami + programovanie samplovaných nástrojov. Skladba "The Promise Of The Future" začala vznikať, keď John do risujúceho sa hudobného podkladu nastrihal záznam prejavu amerického komentátora Paula Harvey-ho (spájaného s anti-komunistickým hnutím v USA, často vystupujúceho proti údajným komunistom v americkej vláde počas 60-tych rokov a morálnemu "rozkladu" Spojených štátov a podobnými témami) z čias, keď bol plateným "hlasom" Amway - značky výrobkov pre domácnosť a krásu, ktoré boli predávané štýlom "od dverí k dverám" obchodnými cestujúcimi. Tento prejav z roku 1968 bol rozstrihaný na viac ako 100 krátkych častí a znovuzložený do pološialeného preslovu, ktorý (za pomoci útržkov prejavu anonymnej "pani", oboznamujúcej poslucháča o zaručenej metóde na spriechodnenie tráviaceho traktu), ironizuje večnú túžbu ľudí (vlastnú zďaleka nielen Amerike, ako sa môže javiť počas tejto skladby), stúpať neohrozene k morálnym ideálom a blahobytu. Pretože sa tak často (ne)deje naivne, alebo naopak celkom cynicky a bezohľadne (na úkor iných, pričom ideály ostávajú na plagátoch, v prejavoch), jediná vec, ktorá sa dá - aby jedinec n e s k o l a b o va l - urobiť, je spláchnuť, zhasnúť, odčleniť sa od davu a vyjsť do noci bytia obrnený vlastným umením, vlastnou víziou, vlastným názorom.

Mastrojany

Offline prod. 4Klassix

0
Počet hlasov: 1

Mastrojany

Offline prod. 4Klassix

Mastrojany sa rapu venuje od roku 2 000. “Som jeden zo zakladateľov tohoto žánru v Karlovej Vsi, Bratislava,” vraví. Venuje sa aj produkovaniu podmazov a všetko si nahráva doma. “Hudba je liek, som večne zdravý,” dopĺňa.

design by konkurencia