Marhalen

Ukradla ma k sebe

0
Počet hlasov: 85

Marhalen

Ukradla ma k sebe

MARHALEN je bratislavská hudobná skupina, ktorá svojou tvorbou rozhodne nepatrí len do jedného hudobného „šuflíka“. V jej repertoári totiž nájdete rock-popové, rockové, bluesové, rock ´n´rollové, punkové či heavy metalové piesne. Môžu za to traja členovia kapely, ktorí píšu muziku na výhradne slovenské texty, v drvivej väčšine od dvorného textára Juraja Soviara. Skupina Marhalen vznikla v roku 2014 (u kapelníka v kuchyni, pozn. autora). K trojici zakladateľov – Pavel Achs (akustická gitara, spev), Adrian Máňa (elektrická gitara, spev) a Ján Coss (elektrická gitara, spev), sa neskôr pridal Ján Nyíregyházki (bicie nástroje). Ako posledná do kapely prišla Nina Ševcová (basgitara). Kapelník Pavel Achs na otázku, čo to vlastne Marhalen je, rád odpovedá: „Je to širokospektrálny, pop-rockovo-punkovo-bluesovo-rock´n´rollový hudobný liek takmer na všetko, niečo ako paralen, len oveľa silnejšie“. Informácie o kapele, fotografie z koncertov nájdete aj na Facebookovej stránke skupiny Marhalen.

Projekt203

Sirény

0
Počet hlasov: 55

Projekt203

Sirény

Projekt203 je formácia hrajúca elektro pop. Tvoria ju dvaja členovia - speváčka Siss Enns a klavesák Ondrej, ktorý je aj autor všetkých skladieb a textov. Koncertujú hlavne v kluboch a ich hudba je dotvorená videoprojekciou.

The Carmines

Si tam ty

0
Počet hlasov: 40

The Carmines

Si tam ty

Kapela The Carmines sa do Demovnice prihlásila v rámci Druhej šance. Tvoria ju niečo vyše roka traja členovia - Samuel Sleziak(spev), Richard Kubas(gitara) a Daniel Handák(bicie). Minulý rok sa v Demovnici predstavili s piesňou Hľadám. Teraz prinášajú ich tretiu autorskú pieseň Si Tam Ty. “Ako obvykle, pieseň sme si nahrali a dali jej finálnu podobu doma, svojpomocne. Cez leto by sme radi nahrali naše ďalšie rozpracované piesne a dokonca roka ich v nejakej forme(ideálne albumovej) vydali,” prezrádzajú. “Stále sa učíme a snažíme sa vytvoriť čo najlepšie diela a zvuk, a aj preto chceme naše piesne dostať k čo najširšiemu publiku, aby nás prípadná kritika posunula ďalej,” dodávajú.

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

0
Počet hlasov: 40

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

“Neradi sa škatuľkujeme do nejakého štýlu, pretože hrávame pop i rock, ale naša tvorba občas "načrie" i do rock'n'rollu či blues,” vravia o sebe The Cardinals. Na základe pozvania hudobného promotéra si dokonca zahrali i v americkom Nashville počas každoročného CMA festivalu. “Tvoríme v slovenčine aj angličtine, spievame v dvojhlasne aj trojhlasne, vokálmi sme prispeli i skupine "Peter & The Rowers" v skladbe "I'm Leavin'", ktorá s ňou 14 týždňov viedla európsky ECMA rebríček,” zdôraznili. Momentálne pripravujú debutový album.

Elegant Emigrant

I'm More Alive

0
Počet hlasov: 35

Elegant Emigrant

I'm More Alive

Skupina Elegant Emigrant vznikla v roku 2014 po tom, čo sa spevák a gitarista Majo po mnohých rokoch strávených v cudzine rozhodol usadiť opäť doma a založiť si kapelu spolu so svojou partnerkou- skladateľkou a hudobníčkou Luciou. Stabilným členom sa okamžite stal aj ich kamarát, bassgitarista Jendo a na bubeníckom poste sa v priebehu času vystriedalo zopár nádejných adeptov. Skupina nahrala v roku 2015 svoj debutový album, ktorý o rok neskôr vlastnoručne vypustila von a po neveľkom počte koncertov sa na konci roku 2016 vykryštalizovala súčasná zostava, do ktorej pribudol gitarista Samo a bubeník Ivo. Každý z členov má už za sebou viac či menej bohatú kariéru muzikanta a v tomto zložení objavili spoločnú záľubu a radosť z experimentovania so svojimi staronovými nápadmi. Po prvej sérii koncertov v tejto zostave má kapela naplánované ďalšie a pomaly začína chystať nahrávanie svojich najnovších songov.

Uzavretá Spoločnosť

Démon noci

1
Počet hlasov: 32

Uzavretá Spoločnosť

Démon noci

Uzavretá spoločnosť vznikla v roku 1991 v Trenčíne ako punková kapela 4 kamarátov, ktorí vraj nevedeli hrať na žiadny nástroj. Po niekoľkých koncertoch a troch demách si dali od r.oku 1996 20-ročnú pauzu, aby sa znova zišli v pôvodnej zostave. V súčasnosti sa vraj pohybujú na hrane jednoduchého alternatívneho rocku a punku.

Elýščítat

Bombím

0
Počet hlasov: 27

Elýščítat

Bombím

Za projektom Elýščítat je mladý 18-ročný Ondrej Obst z Trenčína. “Tvorím elektronickú hudbu, ktorú by som nerád škatuľkoval do jedného žánru. Rád experimentujem, rád objavujem nové zvuky a rytmy pomocou zaujímavých ciest, “ hovorí o svojej tvorbe Elýščítat. “Moje posledné veci majú omnoho väčšiu dynamiku a flow, a to aj vďaka chuti posunúť to zase niekam ďalej,” prezrádza a dopĺňa, že jeho hudobnými vzormi sú Ivy Lab, Shades, Arca, Flying Lotus, Panáčik, alebo Jimmy Pé a FVLCRVM. Jeho skladba Bombím je z jeho debutového albumu, ktorý vydáva už 15. mája.

Jozefovekone

Prečo pane

1
Počet hlasov: 22

Jozefovekone

Prečo pane

Vznik kapely Jozefovekone sa datuje od roku 2016. Názov vznikol z kombinácie dvoch slov: Jozef - Jozef Halgoš píše básne a Palco - Pavol Kováč (spev, gitara) ich upravuje a zhudobňuje spolu s členmi kapely Eddy - Kamil Krivosudský (basová gitara a vocal), Vladky - Vladislav Medár (bicie nástroje a spev), Viktor - Viktor Čičaj (klávesy). Kone - skúšobňu máme v jazdeckom areáli a aj spevák sa pohybuje veľa rokov okolo koní. Okrem iného básnik Jozef Halgoš je celý život pri koňoch ako jazdec, neskôr aj ako rozhodca jazdeckých súťaží, tak preto kone. Inak sme úplne normálna partička muzikofilných chlapíkov v strednom veku a máme stále chuť sa hrať. Tak preto hráme a neriešime problémy typu “dokelu na tú prvú dobu to nebolo (ale niekedy hej)”. Sem tam už aj niekde zahráme a radujeme sa spoločne s obecenstvom,” píšu chalani.

Dubista

Povolené uvoľnenie

0
Počet hlasov: 3

Dubista

Povolené uvoľnenie

“Hudba ma vždy oslovovala, hlavne jej dopad na človeka na všetkých úrovniach bytia, a tak som začal hľadať zvukové vibrácie, ktoré robia môjmu telu aj mysli jedinečný uvoľňujúci zážitok,” hovorí Lukáš, ktorý stojí za projektom Dubista. Na strednej škole začal brnkať na gitare, či bubnovať na bubnoch. Vedel ale, že zvuk jedného nástroja mu nestačí. Časom sa dostal k softwareu Fruity loops, v ktorom som sa tak desať rokov zabával a tvoril. Pred pár rokmi presedlal na Cubase a jeden výsledok máte v prílohe. “Hudba môjho srdca je dub a rege. Samozrejme milujem veľa hudobných štýlov ( spomeniem aspoň pár: balkan,hip-hop,blues,jazz,worldm,dnb). Najradšej mám však v hudbe prekvapenie, originalitu či nečakané fúzie žánrov a nástrojov. Myslím že takto nejak by sa dala charakterizovať aj moja tvorba,” vysvetľuje.

Brow Low Kid

Red Rose Garden

0
Počet hlasov: 1

Brow Low Kid

Red Rose Garden

Projekt Brow Low Kid existuje od roku 2014. “Žánrovo sa nerád niekam zaraďujem, pretože veľa kombinujem žánre a takmer každá pieseň je odlišná od tej predchádzajúcej, “ hovorí Marek, ktorý za projektom stojí. Svoje skladby si píše sám, na niektorých sa aj podieľa ako producent. Red Rose Garden je singel z jeho nového EP.

design by konkurencia