Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Marhalen

Ukradla ma k sebe

1
Počet hlasov: 126

Marhalen

Ukradla ma k sebe

MARHALEN je bratislavská hudobná skupina, ktorá svojou tvorbou rozhodne nepatrí len do jedného hudobného „šuflíka“. V jej repertoári totiž nájdete rock-popové, rockové, bluesové, rock ´n´rollové, punkové či heavy metalové piesne. Môžu za to traja členovia kapely, ktorí píšu muziku na výhradne slovenské texty, v drvivej väčšine od dvorného textára Juraja Soviara. Skupina Marhalen vznikla v roku 2014 (u kapelníka v kuchyni, pozn. autora). K trojici zakladateľov – Pavel Achs (akustická gitara, spev), Adrian Máňa (elektrická gitara, spev) a Ján Coss (elektrická gitara, spev), sa neskôr pridal Ján Nyíregyházki (bicie nástroje). Ako posledná do kapely prišla Nina Ševcová (basgitara). Kapelník Pavel Achs na otázku, čo to vlastne Marhalen je, rád odpovedá: „Je to širokospektrálny, pop-rockovo-punkovo-bluesovo-rock´n´rollový hudobný liek takmer na všetko, niečo ako paralen, len oveľa silnejšie“. Informácie o kapele, fotografie z koncertov nájdete aj na Facebookovej stránke skupiny Marhalen.

Elýščítat

Bombím

2
Počet hlasov: 81

Elýščítat

Bombím

Za projektom Elýščítat je mladý 18-ročný Ondrej Obst z Trenčína. “Tvorím elektronickú hudbu, ktorú by som nerád škatuľkoval do jedného žánru. Rád experimentujem, rád objavujem nové zvuky a rytmy pomocou zaujímavých ciest, “ hovorí o svojej tvorbe Elýščítat. “Moje posledné veci majú omnoho väčšiu dynamiku a flow, a to aj vďaka chuti posunúť to zase niekam ďalej,” prezrádza a dopĺňa, že jeho hudobnými vzormi sú Ivy Lab, Shades, Arca, Flying Lotus, Panáčik, alebo Jimmy Pé a FVLCRVM. Jeho skladba Bombím je z jeho debutového albumu, ktorý vydáva už 15. mája.

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

0
Počet hlasov: 76

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

“Neradi sa škatuľkujeme do nejakého štýlu, pretože hrávame pop i rock, ale naša tvorba občas "načrie" i do rock'n'rollu či blues,” vravia o sebe The Cardinals. Na základe pozvania hudobného promotéra si dokonca zahrali i v americkom Nashville počas každoročného CMA festivalu. “Tvoríme v slovenčine aj angličtine, spievame v dvojhlasne aj trojhlasne, vokálmi sme prispeli i skupine "Peter & The Rowers" v skladbe "I'm Leavin'", ktorá s ňou 14 týždňov viedla európsky ECMA rebríček,” zdôraznili. Momentálne pripravujú debutový album.

Tomáš Trník

Fadeaway

4
Počet hlasov: 56

Tomáš Trník

Fadeaway

Tomáš Turník má len 17 rokov a je ešte len na začiatku jeho hudobnej cesty. “Som samouk, hrám na gitare, klavíri, ukulele a práve pracujem na svojom albume, ktorý sám produkujem,” hovorí. K produkcii hudby sa dostal viac menej z nutnosti, pretože vraj potreboval nahrať soundtrack k detskej e-knižke. “Odvtedy ma to chytilo a namiesto toho aby som v piatok išiel do klubu, vyrábam buď beat, pesničku, filmový soundtrack alebo jammujem,” konštauje Tomáš. Prednedávnom zverejnil prvú pesničku z albumu. Dodáva, že je zameraný na veľkú škáľu žánrov a všetko tvorí v angličtine.

Jozefovekone

Prečo pane

2
Počet hlasov: 54

Jozefovekone

Prečo pane

Vznik kapely Jozefovekone sa datuje od roku 2016. Názov vznikol z kombinácie dvoch slov: Jozef - Jozef Halgoš píše básne a Palco - Pavol Kováč (spev, gitara) ich upravuje a zhudobňuje spolu s členmi kapely Eddy - Kamil Krivosudský (basová gitara a vocal), Vladky - Vladislav Medár (bicie nástroje a spev), Viktor - Viktor Čičaj (klávesy). Kone - skúšobňu máme v jazdeckom areáli a aj spevák sa pohybuje veľa rokov okolo koní. Okrem iného básnik Jozef Halgoš je celý život pri koňoch ako jazdec, neskôr aj ako rozhodca jazdeckých súťaží, tak preto kone. Inak sme úplne normálna partička muzikofilných chlapíkov v strednom veku a máme stále chuť sa hrať. Tak preto hráme a neriešime problémy typu “dokelu na tú prvú dobu to nebolo (ale niekedy hej)”. Sem tam už aj niekde zahráme a radujeme sa spoločne s obecenstvom,” píšu chalani.

Uzavretá Spoločnosť

Démon noci

2
Počet hlasov: 45

Uzavretá Spoločnosť

Démon noci

Uzavretá spoločnosť vznikla v roku 1991 v Trenčíne ako punková kapela 4 kamarátov, ktorí vraj nevedeli hrať na žiadny nástroj. Po niekoľkých koncertoch a troch demách si dali od r.oku 1996 20-ročnú pauzu, aby sa znova zišli v pôvodnej zostave. V súčasnosti sa vraj pohybujú na hrane jednoduchého alternatívneho rocku a punku.

Elegant Emigrant

I'm More Alive

0
Počet hlasov: 27

Elegant Emigrant

I'm More Alive

Skupina Elegant Emigrant vznikla v roku 2014 po tom, čo sa spevák a gitarista Majo po mnohých rokoch strávených v cudzine rozhodol usadiť opäť doma a založiť si kapelu spolu so svojou partnerkou- skladateľkou a hudobníčkou Luciou. Stabilným členom sa okamžite stal aj ich kamarát, bassgitarista Jendo a na bubeníckom poste sa v priebehu času vystriedalo zopár nádejných adeptov. Skupina nahrala v roku 2015 svoj debutový album, ktorý o rok neskôr vlastnoručne vypustila von a po neveľkom počte koncertov sa na konci roku 2016 vykryštalizovala súčasná zostava, do ktorej pribudol gitarista Samo a bubeník Ivo. Každý z členov má už za sebou viac či menej bohatú kariéru muzikanta a v tomto zložení objavili spoločnú záľubu a radosť z experimentovania so svojimi staronovými nápadmi. Po prvej sérii koncertov v tejto zostave má kapela naplánované ďalšie a pomaly začína chystať nahrávanie svojich najnovších songov.

Stereofox

It's Fine

3
Počet hlasov: 19

Stereofox

It's Fine

Stereofox je elektronicko-gitarové duo s nádychom psychedélie. Tento projekt vznikol nedávno v Brne, napriek tomu má korene na Slovensku. V Brne sa kapela spoznala skrz školu. Ich zvuk je charakterizovaný presne štruktúrovanými piesňovými formami, ktoré sú striedané abstraktnými improvizovanými pasážami. Autorkou anglicky spievaných textov je vokalistka a inštrumentalistka Viktória Šmídová s jazzovo ladeným hlasom. Jej inšpirácia plynie predovšetkým z literatúry. Na gitaru a iné elektronické nástroje hrá Radim Kocourek vychádzajúci z experimentálnej improvizovanej hudby. Jedným z najvätších vplyvov Stereofox je napríklad kapela Broadcast kombinujúca prvky populárnej hudby a zvukovej koláže musique concrète. Väčšinu svojich piesni tvorí v prostredí domova, kde ich následne aj nahráva.

Marco Oros

Swaram

1
Počet hlasov: 8

Marco Oros

Swaram

Marco Oros pochádza z Košíc. Vyštudoval štátne košické konzervatórium, riadi sa ale tým, že hudba existuje aj mimo konzervatória. “Najviac ma inšpiruje etnická hudba, no nepohrdnem ani experimentálnou hudbou (hlavne ambientnou), či hudbou New age, “ hovorí a dopĺňa, že hoci vyštudoval klavír, zaujíma sa hlavne o netradičné hudobné nástroje. Názov "Swaram" pochádza z Tamilčiny, čo zase pochádza zo sanskritského slova "swara" a znamená "hlas, alebo zvuk". “V tejto nahrávke som sa sústredil len na zvuk a snažil som sa vychádzať s filozofie Indov, ktorí tvrdia, že hudba, to je umenie vesmíru. Súhlasím s týmto názorom,” poznamenal Marco.

Aces

Save Me

0
Počet hlasov: 4

Aces

Save Me

Aces je bratislavská kapela, ktorá zachováva tradíciu populárnej rock´n´rollovej a blues-rockovej tvorby v štýle dnes svetovo populárnych hudobných skupín ako napr. Jack White, Jet, Rival Sons, Black Keys a podobne. Kapela vznikla niekedy v roku 2011 a prestriedalo sa v nej viacero muzikantov. Dnes hrajú v kapele Tomo Michalčák (lead vocal+guitar), Štefi Tomko (solo guitar), Daniel Griglak (bass) a Boris Bašista (drums). V tejto zostave aj nahrali ich aktuálny singel "Save me". Nakoniec ide o ich prvý spoločný čin, ktorý by mal niekedy v budúcnosti vyvrcholiť do prvého štúdiového albumu. Aces sú známi svojou energickou show pozostávajúcou výhradne z autorských pesničiek. Hlavnou čerešničkou na torte je Tomo, ktorí je jasný leader a svojim vystupovaním baví svojich kolegov v kapele, ale predovšetkým divákov ktorých vždy dostane do varu.

design by konkurencia