Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Mass Perception

Evo Yume

5
Počet hlasov: 158

Mass Perception

Evo Yume

Mass Perception sa prihlásili do Demovnice v rámci Druhej šance. Mass Perception nedávno vypustili do online priestoru debutové EP s názvom BILBO BEATS CHEMISTRY, ktoré je podľa slov členov kapely “o aspektoch človeka v dnešnej spoločnosti.” Ich skladba EVO YUME je vraj o snívaní. “Podľa nás je snívanie dosť dôležité. Hlavne vo vyššom veku. Naša hudba už dostala mnoho škatuliek. S vidinou podpory všeobecného zmätku preto pridávame ešte jednu: experimental electronica rock. Máme radi Japonsko,” dopĺňajú.

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

1
Počet hlasov: 153

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

“Neradi sa škatuľkujeme do nejakého štýlu, pretože hrávame pop i rock, ale naša tvorba občas "načrie" i do rock'n'rollu či blues,” vravia o sebe The Cardinals. Na základe pozvania hudobného promotéra si dokonca zahrali i v americkom Nashville počas každoročného CMA festivalu. “Tvoríme v slovenčine aj angličtine, spievame v dvojhlasne aj trojhlasne, vokálmi sme prispeli i skupine "Peter & The Rowers" v skladbe "I'm Leavin'", ktorá s ňou 14 týždňov viedla európsky ECMA rebríček,” zdôraznili. Momentálne pripravujú debutový album.

Kristína Prablesková

Nemá

3
Počet hlasov: 150

Kristína Prablesková

Nemá

Kristína Prablesková pochádza z Nitry. “Od malička sa venujem hre na klavír a už ako 4-ročnú ma rodičia nahrali na magnetofónovú kazetu ako si spievam. Vždy ma bavilo improvizovať na klavíri a už ako 13-ročná som si zložila skladbu pre klavír s názvom More, ktorú som hrávala na vystúpeniach,“ prezrádza o svojich začiatkoch Kristína. Odkedy sa pred pár rokmi dali s kamarátom Petrom Hupkom do spolupráce, začali vznikať piesne so slovenskými textami. Kristínu na začiatok sprevádzal len klavír, neskôr sa pridali viola a cajón, potom kontrabas, gitara, bicie a dokonca aj saxofón. “Venujem sa aj spievaniu coverov a jazzových štandardov v duu spev - gitara: Kristína Prablesková & Stanislav Počaji. Najväčší pocit radosti z hudby mi však prináša môj vlastný projekt. Minulý rok som nahrala svoje vlastné CD, ktoré však zatiaľ ešte nikde nevydali,” zdôrazňuje.

Aces

Save Me

0
Počet hlasov: 143

Aces

Save Me

Aces je bratislavská kapela, ktorá zachováva tradíciu populárnej rock´n´rollovej a blues-rockovej tvorby v štýle dnes svetovo populárnych hudobných skupín ako napr. Jack White, Jet, Rival Sons, Black Keys a podobne. Kapela vznikla niekedy v roku 2011 a prestriedalo sa v nej viacero muzikantov. Dnes hrajú v kapele Tomo Michalčák (lead vocal+guitar), Štefi Tomko (solo guitar), Daniel Griglak (bass) a Boris Bašista (drums). V tejto zostave aj nahrali ich aktuálny singel "Save me". Nakoniec ide o ich prvý spoločný čin, ktorý by mal niekedy v budúcnosti vyvrcholiť do prvého štúdiového albumu. Aces sú známi svojou energickou show pozostávajúcou výhradne z autorských pesničiek. Hlavnou čerešničkou na torte je Tomo, ktorí je jasný leader a svojim vystupovaním baví svojich kolegov v kapele, ale predovšetkým divákov ktorých vždy dostane do varu.

Uzavretá Spoločnosť

Démon noci

1
Počet hlasov: 143

Uzavretá Spoločnosť

Démon noci

Uzavretá spoločnosť vznikla v roku 1991 v Trenčíne ako punková kapela 4 kamarátov, ktorí vraj nevedeli hrať na žiadny nástroj. Po niekoľkých koncertoch a troch demách si dali od r.oku 1996 20-ročnú pauzu, aby sa znova zišli v pôvodnej zostave. V súčasnosti sa vraj pohybujú na hrane jednoduchého alternatívneho rocku a punku.

Ticho

Stoptime

3
Počet hlasov: 135

Ticho

Stoptime

Ticho je kapela z Trenčína, ktorá pôsobí od júla 2015. “Začali sme hrávať bez ambícií, len pre náš dobrý pocit. Nesledovali sme žiadne trendy a snažili sme sa hrať hudbu podobnú tej, ktorú sme mali radi a počúvali. Platí to prakticky dodnes. Našou inšpiráciou sú najmä slovenskí interpreti a staršie hudobné projekty. Napríklad Free Faces, Jaro Filip a Andrej Šeban,” napísali o sebe. Medzi ich pvé koncerty patrí vystúpenie v klube Lúč na ich lokálpatriotskom festivale FrogJam. Žánrovo sa vraj nikdy nevedeli sami zaradiť. Otec ich basáka vraj ale vymyslel názov žánru, ktorý sa im veľmi zapáčil, tzv. "neo post funky." Doteraz nevieme, či takýto žáner existuje, ale máme pocit, že nás veľmi dobre definuje,” povedali.

Elýščítat

Bombím

3
Počet hlasov: 130

Elýščítat

Bombím

Za projektom Elýščítat je mladý 18-ročný Ondrej Obst z Trenčína. “Tvorím elektronickú hudbu, ktorú by som nerád škatuľkoval do jedného žánru. Rád experimentujem, rád objavujem nové zvuky a rytmy pomocou zaujímavých ciest, “ hovorí o svojej tvorbe Elýščítat. “Moje posledné veci majú omnoho väčšiu dynamiku a flow, a to aj vďaka chuti posunúť to zase niekam ďalej,” prezrádza a dopĺňa, že jeho hudobnými vzormi sú Ivy Lab, Shades, Arca, Flying Lotus, Panáčik, alebo Jimmy Pé a FVLCRVM. Jeho skladba Bombím je z jeho debutového albumu, ktorý vydáva už 15. mája.

PRIE100R

Modelujem z vône

2
Počet hlasov: 125

PRIE100R

Modelujem z vône

PRIE100R vznikol v posledný februárový deň priestupného roku 2016. Členmi kapely sú traja hudobníci (Dominika Zdražilová, Marek Gregor, Radovan Činčura), pochádzajúci z rôznych prostredí, ovplyvnení množstvom hudobných žánrov, spojení spoločnou prioritou - hudba bez akýchkoľvek kompromisov. Jazykom kapely je výlučne slovenčina s dôrazom na lyrickosť a obraznosť. Hudobníci vďaka spoločným nápadom a symbióze rozdielnosti vytvárajú veľmi špecifický, žánrovo ťažko zaraditeľný fusion. Pre formáciu je dôležitá najmä nápaditosť, pričom sa navzájom neustále motivujú, inšpirujú a čo je najdôležitejšie, hudbou sa bavia. Kapela už teraz disponuje veľkým množstvom materiálu, z ktorého postupne vyberá skladby, ktoré štúdiovo nahráva a pripravuje k nim aj vizuál.

Simona Novotná

Hide And Seek

0
Počet hlasov: 66

Simona Novotná

Hide And Seek

Simona Novotná vyštudovala konzervatórium, no po ukončení štúdia začala pracovať ako letuška. Jej snom je však nahrať vlastný album. Hide and seek je jej debutová autorská skladba, ku ktorej natočila videoklip v zrúcanine a mučiarni Čachtického hradu. Je autorkou textu aj hudby. “Text hovorí o tom, ako som niekedy zúfalá z ľudí, ktorí nám dávaju životné lekcie jednu za druhou a bojujú so svetom o vlastný úspech a moc. Text má viacero skrytých významov,” zdôraznila.

Náhodní Známi

Konšpiračné Teórie

0
Počet hlasov: 21

Náhodní Známi

Konšpiračné Teórie

Skupina Náhodní Známi pochádza zo Zvolena. Hrá od roku 2001 a odvtedy prešla viacerými fázami a zmenami zostavy. Najväčšia nastala v roku 2008, keď spevák Maťo Winter odišiel do Anglicka a pôvodne bubeník Maťo D. šiel za mikrofón a na jeho miesto zasadol Jožo. “Do roku 2008 sme hrali tvrdšiu hudbu, údajne pripomínajúcu System of a Down. V tom istom roku sme boli aj v Headbangeri u Rudiho Rusa. Po odchode speváka sme sa posunuli viacej do undergroundu a odvtedy sme tam. Koncertujeme menej ako v minulosti, ale stále nás to baví,” vravia členovia Náhodní Známi.

design by konkurencia