Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

PRIE100R

Modelujem z vône

0
Počet hlasov: 219

PRIE100R

Modelujem z vône

PRIE100R vznikol v posledný februárový deň priestupného roku 2016. Členmi kapely sú traja hudobníci (Dominika Zdražilová, Marek Gregor, Radovan Činčura), pochádzajúci z rôznych prostredí, ovplyvnení množstvom hudobných žánrov, spojení spoločnou prioritou - hudba bez akýchkoľvek kompromisov. Jazykom kapely je výlučne slovenčina s dôrazom na lyrickosť a obraznosť. Hudobníci vďaka spoločným nápadom a symbióze rozdielnosti vytvárajú veľmi špecifický, žánrovo ťažko zaraditeľný fusion. Pre formáciu je dôležitá najmä nápaditosť, pričom sa navzájom neustále motivujú, inšpirujú a čo je najdôležitejšie, hudbou sa bavia. Kapela už teraz disponuje veľkým množstvom materiálu, z ktorého postupne vyberá skladby, ktoré štúdiovo nahráva a pripravuje k nim aj vizuál.

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

1
Počet hlasov: 115

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

“Neradi sa škatuľkujeme do nejakého štýlu, pretože hrávame pop i rock, ale naša tvorba občas "načrie" i do rock'n'rollu či blues,” vravia o sebe The Cardinals. Na základe pozvania hudobného promotéra si dokonca zahrali i v americkom Nashville počas každoročného CMA festivalu. “Tvoríme v slovenčine aj angličtine, spievame v dvojhlasne aj trojhlasne, vokálmi sme prispeli i skupine "Peter & The Rowers" v skladbe "I'm Leavin'", ktorá s ňou 14 týždňov viedla európsky ECMA rebríček,” zdôraznili. Momentálne pripravujú debutový album.

Ticho

Stoptime

0
Počet hlasov: 110

Ticho

Stoptime

Ticho je kapela z Trenčína, ktorá pôsobí od júla 2015. “Začali sme hrávať bez ambícií, len pre náš dobrý pocit. Nesledovali sme žiadne trendy a snažili sme sa hrať hudbu podobnú tej, ktorú sme mali radi a počúvali. Platí to prakticky dodnes. Našou inšpiráciou sú najmä slovenskí interpreti a staršie hudobné projekty. Napríklad Free Faces, Jaro Filip a Andrej Šeban,” napísali o sebe. Medzi ich pvé koncerty patrí vystúpenie v klube Lúč na ich lokálpatriotskom festivale FrogJam. Žánrovo sa vraj nikdy nevedeli sami zaradiť. Otec ich basáka vraj ale vymyslel názov žánru, ktorý sa im veľmi zapáčil, tzv. "neo post funky." Doteraz nevieme, či takýto žáner existuje, ale máme pocit, že nás veľmi dobre definuje,” povedali.

Uzavretá Spoločnosť

Démon noci

1
Počet hlasov: 85

Uzavretá Spoločnosť

Démon noci

Uzavretá spoločnosť vznikla v roku 1991 v Trenčíne ako punková kapela 4 kamarátov, ktorí vraj nevedeli hrať na žiadny nástroj. Po niekoľkých koncertoch a troch demách si dali od r.oku 1996 20-ročnú pauzu, aby sa znova zišli v pôvodnej zostave. V súčasnosti sa vraj pohybujú na hrane jednoduchého alternatívneho rocku a punku.

Simona Novotná

Hide And Seek

0
Počet hlasov: 74

Simona Novotná

Hide And Seek

Simona Novotná vyštudovala konzervatórium, no po ukončení štúdia začala pracovať ako letuška. Jej snom je však nahrať vlastný album. Hide and seek je jej debutová autorská skladba, ku ktorej natočila videoklip v zrúcanine a mučiarni Čachtického hradu. Je autorkou textu aj hudby. “Text hovorí o tom, ako som niekedy zúfalá z ľudí, ktorí nám dávaju životné lekcie jednu za druhou a bojujú so svetom o vlastný úspech a moc. Text má viacero skrytých významov,” zdôraznila.

Mass Perception

Evo Yume

0
Počet hlasov: 54

Mass Perception

Evo Yume

Mass Perception sa prihlásili do Demovnice v rámci Druhej šance. Mass Perception nedávno vypustili do online priestoru debutové EP s názvom BILBO BEATS CHEMISTRY, ktoré je podľa slov členov kapely “o aspektoch človeka v dnešnej spoločnosti.” Ich skladba EVO YUME je vraj o snívaní. “Podľa nás je snívanie dosť dôležité. Hlavne vo vyššom veku. Naša hudba už dostala mnoho škatuliek. S vidinou podpory všeobecného zmätku preto pridávame ešte jednu: experimental electronica rock. Máme radi Japonsko,” dopĺňajú.

Náhodní Známi

Konšpiračné Teórie

0
Počet hlasov: 31

Náhodní Známi

Konšpiračné Teórie

Skupina Náhodní Známi pochádza zo Zvolena. Hrá od roku 2001 a odvtedy prešla viacerými fázami a zmenami zostavy. Najväčšia nastala v roku 2008, keď spevák Maťo Winter odišiel do Anglicka a pôvodne bubeník Maťo D. šiel za mikrofón a na jeho miesto zasadol Jožo. “Do roku 2008 sme hrali tvrdšiu hudbu, údajne pripomínajúcu System of a Down. V tom istom roku sme boli aj v Headbangeri u Rudiho Rusa. Po odchode speváka sme sa posunuli viacej do undergroundu a odvtedy sme tam. Koncertujeme menej ako v minulosti, ale stále nás to baví,” vravia členovia Náhodní Známi.

Gaštan

Svedomie

0
Počet hlasov: 22

Gaštan

Svedomie

“Som obyčajný týpek, ktorý sa hudbou snaží vyjadriť svoje pocity a vymaňuje sa za jej pomoci z chápadiel reality, ktorá mu nesedí na sto percent,” hovorí o sebe hudobník s prezývkou Gaštan. Hudbe sa venuje odmalička, istý čas dokonca pôsobil v speváckom zbore. Vášen k hudbe mu z detstva zostala, tak sa tomu venuje popri práci. Okolo roku 2004 sa dostal do skupiny Naša Vlasť,no nebolo to podľa jeho slov nič vážne. “Som rád za úzke spolupráce s chalanmi z KABE (Karloveska Banda), s chalanmi momentálne fungujeme v novozaloženej skupine s pracovným názvom DIKTÁT. Najbližšie budeme organizovať rapové akcie na mieste legendárneho PODZEMIA v DK Lúky,” vymenúva spolupráce Gaštan. V skladbe Svedomie opisuje svoje každodenné myšlienkové pochody. Trápia ho enviromentálne a sociálne témy ako peniaze, majetok a hmotné bohatstvo. “Snažím sa to robiť úprimne a na nič sa nehrať,” dodáva.

VAN BOR

Waves

0
Počet hlasov: 14

VAN BOR

Waves

Van Bor pseudonym vznikol redukciou mena a priezviska Ivan Borčin. “Track Waves, rovnako ako väčšina ďalších z pripravovaného EP, je výsledkom one-man-home-studio projektu, v ktorom si realizujem svoje hudobné predstavy. Sú rôzne. Preto nedokážem svoju hudbu jednoznačne žánrovo zadefinovať,” poznamenal Van Bor.

Covalcheek

Don't Hide ft. Sir Skitzo

0
Počet hlasov: 4

Covalcheek

Don't Hide ft. Sir Skitzo

Covalcheek je mladý hudobný producent. “Študujem hru na klavíri na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Takže som stále v hudobnom rozkvete, stále sa učím hudbe lepšie chápať, cítiť, komponovať a produkovať. Elektronickú hudbu som začal tvoriť asi pred 3 rokmi. Začiatky boli ťažké, to bolo vidieť aj na mojich prvých skladbách. Postupne som sa vďaka kritike, youtube tutorialom a ťažkej drine začal formovať a lepšie chápať hudobnej produkcii, harmónii, teórii a komponovaniu,” vraví. Po rôznych okľukách medzi hudobnými žánrami sa usadil na future bass a chill trape. “Začal som kontaktovať zahraničné youtube kanály a zahraničných ľudí kvôli spolupráci a vďakabohu mnoho z nich nám úspešne vyšli. Verím, že sa vám bude moja hudba páčiť,” dopĺňa.

design by konkurencia