Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Covalcheek

Don't Hide ft. Sir Skitzo

11
Počet hlasov: 253

Covalcheek

Don't Hide ft. Sir Skitzo

Covalcheek je mladý hudobný producent. “Študujem hru na klavíri na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Takže som stále v hudobnom rozkvete, stále sa učím hudbe lepšie chápať, cítiť, komponovať a produkovať. Elektronickú hudbu som začal tvoriť asi pred 3 rokmi. Začiatky boli ťažké, to bolo vidieť aj na mojich prvých skladbách. Postupne som sa vďaka kritike, youtube tutorialom a ťažkej drine začal formovať a lepšie chápať hudobnej produkcii, harmónii, teórii a komponovaniu,” vraví. Po rôznych okľukách medzi hudobnými žánrami sa usadil na future bass a chill trape. “Začal som kontaktovať zahraničné youtube kanály a zahraničných ľudí kvôli spolupráci a vďakabohu mnoho z nich nám úspešne vyšli. Verím, že sa vám bude moja hudba páčiť,” dopĺňa.

Ticho

Stoptime

2
Počet hlasov: 179

Ticho

Stoptime

Ticho je kapela z Trenčína, ktorá pôsobí od júla 2015. “Začali sme hrávať bez ambícií, len pre náš dobrý pocit. Nesledovali sme žiadne trendy a snažili sme sa hrať hudbu podobnú tej, ktorú sme mali radi a počúvali. Platí to prakticky dodnes. Našou inšpiráciou sú najmä slovenskí interpreti a staršie hudobné projekty. Napríklad Free Faces, Jaro Filip a Andrej Šeban,” napísali o sebe. Medzi ich pvé koncerty patrí vystúpenie v klube Lúč na ich lokálpatriotskom festivale FrogJam. Žánrovo sa vraj nikdy nevedeli sami zaradiť. Otec ich basáka vraj ale vymyslel názov žánru, ktorý sa im veľmi zapáčil, tzv. "neo post funky." Doteraz nevieme, či takýto žáner existuje, ale máme pocit, že nás veľmi dobre definuje,” povedali.

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

0
Počet hlasov: 171

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

“Neradi sa škatuľkujeme do nejakého štýlu, pretože hrávame pop i rock, ale naša tvorba občas "načrie" i do rock'n'rollu či blues,” vravia o sebe The Cardinals. Na základe pozvania hudobného promotéra si dokonca zahrali i v americkom Nashville počas každoročného CMA festivalu. “Tvoríme v slovenčine aj angličtine, spievame v dvojhlasne aj trojhlasne, vokálmi sme prispeli i skupine "Peter & The Rowers" v skladbe "I'm Leavin'", ktorá s ňou 14 týždňov viedla európsky ECMA rebríček,” zdôraznili. Momentálne pripravujú debutový album.

Uzavretá Spoločnosť

Démon noci

2
Počet hlasov: 82

Uzavretá Spoločnosť

Démon noci

Uzavretá spoločnosť vznikla v roku 1991 v Trenčíne ako punková kapela 4 kamarátov, ktorí vraj nevedeli hrať na žiadny nástroj. Po niekoľkých koncertoch a troch demách si dali od r.oku 1996 20-ročnú pauzu, aby sa znova zišli v pôvodnej zostave. V súčasnosti sa vraj pohybujú na hrane jednoduchého alternatívneho rocku a punku.

Upraiser

Help Me

2
Počet hlasov: 46

Upraiser

Help Me

Upraiser produkuje zhruba 6 rokov. “Začínal som ako "hardstajlista,” ale postupom času som začal objavovať nové štýly,” tvrdí. Track, ktorý poslal spadá podľa neho do škatuľky house/deephouse. Okrem sólového projektu má sekundárny projekt s kamarátom, ktorý nazvali Second Element. “Obľubujem miešanie štýlov a tým sa vyznačuje aj náš posledný album. Momentálne si idem na dubstep/hybrid trap,” zdôrazňuje. “Medzi moje úspechy, na ktoré som fakt hrdý, patrí umiestnenie sa na britskom albume od vydavateľstva Gearbox digital a track v spolupráci s Komanderom vydaný na dánskom vydavatelstve Riotvile Records,” vymenúva Upraiser.

Mass Perception

Evo Yume

0
Počet hlasov: 40

Mass Perception

Evo Yume

Mass Perception sa prihlásili do Demovnice v rámci Druhej šance. Mass Perception nedávno vypustili do online priestoru debutové EP s názvom BILBO BEATS CHEMISTRY, ktoré je podľa slov členov kapely “o aspektoch človeka v dnešnej spoločnosti.” Ich skladba EVO YUME je vraj o snívaní. “Podľa nás je snívanie dosť dôležité. Hlavne vo vyššom veku. Naša hudba už dostala mnoho škatuliek. S vidinou podpory všeobecného zmätku preto pridávame ešte jednu: experimental electronica rock. Máme radi Japonsko,” dopĺňajú.

Júlia Kováčiková

Marína

0
Počet hlasov: 38

Júlia Kováčiková

Marína

Júlia Kováčiková je vyštudovaná herečka a bratislavská pesničkárka. Hráva od roku 2014 viac menej po kaviarňach a jej divákmi sú hlavne jej kamaráti. V roku 2016 nahrala CD Divožienky, ktoré nebolo vydané žiadnym vydavateľstvom, robila ho s kamarátom hudobníkom a zvukárom Tomášom Gregorom a je voľne dostupné na internete. “Som veľmi hrdá na to že sa nám tento projekt podarilo zrealizovať a doviesť do konca. "Divožienky" sú nahrávané na rôznych miestach (podchod na Trnavskom mýte, pri Dunaji, na lúke nad Dlhými dielmi, na Červenom kameni, v obývačke, v záhradnom domčeku) na jeden šup. Dúfam, že s emóciou a priamo,” prezradila Júlia. Pieseň Marína vznikla vraj po výlete do Prahy v decembri 2015. Júlia opisuje cestu domov v preplnenom vlaku, bez miestenky, hovorí o rozhovoroch s cudzincami, ktorí sa vzhľadom na reálny nedostatok možnosti udržať si odstup, lebo už niet kam odstúpiť, za dobu cesty domov, stanú bližší.

Jablko Noci

Primitívne prítomné

1
Počet hlasov: 36

Jablko Noci

Primitívne prítomné

Alternatívna kapela Jablko Noci pochádza z Petrovej Vsi, dedinky vzdialenej 20 km od Skalice na slovenskej strane rieky Moravy. Jadro kapely tvoria Ondra (bicie/perkusie a spev), Jaro (gitara, xylofon), basa a jeho brat dvojča Juro (gitara a klávesy). Prvý menovaný je ich strýc, čo dáva skupine charakter “rodinnej kapely“. V poslednom období sa kapela trochu rozrástla. V lete 2016 k jadru kapely pribudol Rišo, ktorý hrá na klarinet a saxofón. Názov kapely vznikol z názvu jednej skladby skupiny Slunečnice se diví, v ktorej hrával v 90-tych rokoch spevák a bubeník Ondra. Bola to zhudobnená báseň od Allena Ginsberga zo zbierky Kvílení.

Kazítko

Bezvýznamné prázdno

0
Počet hlasov: 23

Kazítko

Bezvýznamné prázdno

Bezvýznamné prázdno nahrala skupina Kazítko ako nový song v spolupráci s popradským raperom Nanom. Nahrávali v košickom štúdiu Musiclab (rovnako ako minuloročné demo) a so zvukom im opäť pomáhal music laborant Marek Kačmár. “Z tohtoročného dema sme vypustili ešte jednu skladbu, dá sa vypočuť na bandzone.cz/kazitko. Zvyšok nahrávaného dema sa zatiaľ kazí v časopriestore. Do budúcna veríme v koncerty pod Tatrami aj Karpatmi,” vravia. Skladba bezvýznamné prázdno bola vraj ako jediná zmastrovaná v profesionálnom štúdiu.

Hybrid Kryptonit

Kým nám ešte stojí

0
Počet hlasov: 21

Hybrid Kryptonit

Kým nám ešte stojí

Kapela Hybrid Kryptonit pochádza z Prievidze a pôvodne vznikla len pre účel jediného koncertu. Ide o trio v zložení: Jakub Vida (gitara/spev), Vladimír Darmovzal (basa), Martin Vida (bicie). Jakub Vida je autor hudby a väčšiny textov. Štýlovo kapelu ťažko zaradiť, pretože presahujú hranice "základných hudobných štýlov". Ľahko sa u nich môže stať, že skladba začne v latino rytme a skončí napr. v punkovom. Ich tvorivosť exponenciálne rastie so stupňom “ébriété”. Pod značkou Hybrid Kryptonit majú za sebou len pár koncertov, avšak sú to skúsení a zohratí muzikanti. Každý z nich sa venuje aj iným projektom, ale fungujú aj ako sprievodná kapela rôznym interpretom.

design by konkurencia