Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Headmovers

Girl That Goes Nowhere

2
Počet hlasov: 173

Headmovers

Girl That Goes Nowhere

Andrej a Tomáš sa poznajú už asi 12 rokov z "jamky", ktorú Andrej robil u rodičov v kuchyni keď neboli doma. Neskôr ho Tomáš zoznámil s jeho bratom, ktorý hral na bicie. Po nejakých jamkách sa dali dokopy s lokálnymi rapermi a doprevádzali ich ako živá kapela. Po pár rokoch sa stretli nanovo a skúšali rôzne obsadenia a hudby. Začali chodiť na jazzové workshopy, ktoré organizuje Boris Čellár, a tam stretli najprv Dávida a potom Dominiku."Bavili sme sa, že by bolo fajn nacvičiť nejaké veci so spevom. Dovtedy sme hrávali inštrumentálne.Postupne sme cvičili nové veci, vystupovali v kluboch v Bratislave a okolí a vymýšľali vlastný repertoár. Veľmi nám pomáhali stretnutia s Eugenom Vizvárym, ktorý nám radil s aranžmánmi skladieb. Eugen sa nás po čase spýtal, prečo to nejdeme nahrať, tak sme tak spravili a pod jeho vedením sme nahrali v októbri 2016 EP Move Ahead. Robíme klubovú hudbu, ktorá sa hýbe na pomedzí R´n´B, neo soulu, fusion, funku a jazzu, " vyjadrili sa. Momentálne robia na nových skladbách, textoch a pripravujú krst a koncerty.

MajDur

4 steny

0
Počet hlasov: 109

MajDur

4 steny

MajDur - tvorí dvojica Majo a Ďuro z Liptovského Mikuláša hrajúca osobné piesne a zhudobnené básne za doprovodu akustických nástrojov - gitary a kontrabasu. Ako počiatok vzniku projektu možno pokladať Majove prvotné motivácie k "pesničkárčeniu" a vlastnej tvorbe, zásadne odlišnej od tej, ktorej súčasťou bol predtým. K tomuto základu sa po krátkom čase pripojil Ďuri s kontrabasom a príležitostne speváčka Betka. “Žánrovo sa zaraďujeme medzi folkovú komunitu muzikantov. Inšpiráciou nám je česká folková scéna a vo veľkej miere aj slovenská ľudová hudba, vzhľadom na fakt, že všetci traja sme aktívni folkloristi,” vravia. Na základe toho vznikla kombinácia hĺbavej osobnostnej lyriky v súznení s gitarovými linkami a to všetko okorenené uzemňujúcim kontrabasom. V tejto zostave kapela pôsobí viac ako rok, no poznajú sa už dlhšie, keďže Majo a Ďuri sú bratranci. V blízkej dobe pripravujú svoje prvé CD "Spozastien", kde okrem gitary, kontrabasu a spevu zaznejú aj tóny violy a rytmy cajonu.

Lidka Žáková

Zbadáš

3
Počet hlasov: 36

Lidka Žáková

Zbadáš

Lidku vraj jej známy prezývajú slovenskou Tori Amos s trochu drsnejším hlasom. “Som živelná, nespútaná a keď niečo potrebujem povedať, tak skladám, hrám a spievam. Ten drive je môj dar od Boha a okrem hudby veľa píšem - poéziu aj prózu. Milujem umenie a umelcov, bipolárnych fanatikov, vďaka ktorým je svet o trochu zaujímavejší,” hovorí o sebe.

Jakub Paškevič

The Way Of My Life

0
Počet hlasov: 36

Jakub Paškevič

The Way Of My Life

Jakub Pakševič sa hudbe venuje od 10 rokov, vlastnej tvorbe až od 18-tich. Teraz má 22 rokov a tvorí elektronickú hudbu. “Rád využívam najmä inštrumentálne prvky ako piano, husle a perkusie,” vyjadril sa Jakub, ktorý založil vlastnú značku, pod ktorou vydáva okrem svojej tvorby aj iných producentov. Snaží sa tak vytvárať si istú komunitu ľudí a približovať ľudí k hudbe. “Skladba “The Way Of My Life” vznikla štýlom vyhrabania pár rokov starého projektu s pianovou líniou a jej intenzívneho prepracovania do podoby, ktorú som zaslal do Demovnice,” poznamenal.

Jay Delver

6th Avenue Groove

0
Počet hlasov: 25

Jay Delver

6th Avenue Groove

Jay Delver je tvor prebudený k životu piatimi nadanými druhmi s jasným odhodlaním spojiť všetky svoje vplyvy do jedného spoločného celku. Výsledkom je farbistá zmes funkom ovplyvnených groovov podporujúcich melódie priamo z katalógov songwriterstva 70-tych rokov a to všetko zabalené v modernom zvuku aktívneho bandu so štipkou popu a jazzu.

Detox of a pony

Aplikácia asociácie

0
Počet hlasov: 25

Detox of a pony

Aplikácia asociácie

Detox Of a Pony je rockovo-bluesovo-rock´and´rolllové duo. Basa a bicie je všetko čo potrebujú na "stejdži". Autenticitu zvuku zachovávajú aj na nahrávke. DOAP pracujú na prvom EP, chystajú ďalší klip a koncertujú.

Radoslav Pukluš

Me And You (Prší , prší)

0
Počet hlasov: 22

Radoslav Pukluš

Me And You (Prší , prší)

Radoslav Pukluš pochádza zo Spišskej Novej Vsi. Niekoľko rokov hrá na basgitare, ktorej predchádzala najprv hra na klasickej gitare. “Vo svojej tvorbe sa snažím používať aj motívy ľudovej hudby, ktoré spájam s rôznymi žánrami a snažím sa teraz experimentovať s hudbou, ktorú skladám. V skladbe Me and You bol jemne použitý motív z jednej z najznámejších slovenských ľudových skladieb Prší, prší, čím som sa snažil spojiť ľudovú slovesnosť s prvkami bluesu a jazzu,” vyjadril sa.

Ondrej Molitoris

Potlačiť

0
Počet hlasov: 21

Ondrej Molitoris

Potlačiť

Ondrej Molitoris sa pracovne venuje ľuďom s mentálnym postihnutím a hudba mu pri práci vraj často pomáha. Nielen ako aktivita s klientmi, ale aj ako duševná hygiena. "Vlastnej hudobnej tvorbe sa venujem už viac ako 10 rokov, doposiaľ som sa príliš nesnažil predrať do povedomia širšieho publika, vie o mne pár známych. Počas tých približne 10 rokov hudobnej tvorby som prešiel od fázy prostého folku až k snahe vymyslieť "pekný úlet". Na pesničkách ma baví spojenie slova a muziky, jedno by malo podporiť druhé. Čo ešte uznávam, je spievať odľahčene o vážnych veciach. Slovo mám veľmi rád, občas sa venujem písaniu básničiek, väčšinou nejaké veršovačky pre deti. Prosto rád sa hrám," hovorí Ondrej.

Tusté Baletky

Záchranári veľkých tiel

0
Počet hlasov: 17

Tusté Baletky

Záchranári veľkých tiel

Najznámejšie číslo legendárneho putovného obludária - Cirkusu Kanál, vykonali svojimi živými vystúpeniami radosť už stovkám či tisícom vždy spokojných poslucháčov a reprezentujú prúd čerstvého vzduchu v kanále slovenskej hudobnej scény. V júli 2016 vydali v poradí druhý album, EP "Kabaret Podivných Tancú". Majú na svedomí organizáciu úspešných spoločných koncertov so známymi menami nielen rapovej scény, ako Vec, Zverina a Shomi, Tono Suchota a Beyuz, DJ Ba2s, Miloš Biháry, Záviš ze Znojma, SEdláci, Jaro Závodský a ďalší. Tusté Baletky sa do Demovnice prihlásili s novou skladbou v rámci Druhej šance.

Forest Avenue

I Was Like ft. Ondřej Čížek

0
Počet hlasov: 3

Forest Avenue

I Was Like ft. Ondřej Čížek

Kapelu Forest Avenue založili v roku 2014 študenti Karlovej univerzity v Prahe na čele s autorom všetkých ich piesní Samuelom Horom, ktorý zároveň hrá na klávesy. Samuel sa narodil v roku 1990 v Bratislave, ale v roku 1994 sa rodičia spolu s ním presťahovali do Prahy. Sam má slovenské i české občianstvo. Svoje prvé piesne, ktoré písal v slovenčine i v češtine (jeden verš slovenský, druhý český), boli hip-hopové texty s výborným rytmusom nahrávané ako demo-nahrávky v obývačke pri domácom klavíri. „Dedinský rap“ – pieseň inšpirovanú chalupou rodičov na Šumave, napísal už ako dvanásťročný. Po maturite študoval rok angličtinu v NYC a po návrate do Prahy začal skladať popovú hudbu a písať k nej texty v angličtine. Jeho pieseň Také this song naspievala česká speváčka Debbi a na jej druhom albume „Love, Logic and Will“ je zaradená ako desiata v poradí. Kapela Forest Avenue natočila v profesionálnom štúdiu Faust Recording Studio, ktorej osvietený majiteľ dáva možnosť začínajúcim kapelám nahrať zdarma svoju prvotinu vo voľných kapacitách štúdia, pieseň „I was like“. Okrem basgitaristu, bubeníka, klávesov a speváčky si úžasné sólo vydýchal saxofonista Ondřej Čížek.

design by konkurencia