Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

MajDur

4 steny

0
Počet hlasov: 160

MajDur

4 steny

MajDur - tvorí dvojica Majo a Ďuro z Liptovského Mikuláša hrajúca osobné piesne a zhudobnené básne za doprovodu akustických nástrojov - gitary a kontrabasu. Ako počiatok vzniku projektu možno pokladať Majove prvotné motivácie k "pesničkárčeniu" a vlastnej tvorbe, zásadne odlišnej od tej, ktorej súčasťou bol predtým. K tomuto základu sa po krátkom čase pripojil Ďuri s kontrabasom a príležitostne speváčka Betka. “Žánrovo sa zaraďujeme medzi folkovú komunitu muzikantov. Inšpiráciou nám je česká folková scéna a vo veľkej miere aj slovenská ľudová hudba, vzhľadom na fakt, že všetci traja sme aktívni folkloristi,” vravia. Na základe toho vznikla kombinácia hĺbavej osobnostnej lyriky v súznení s gitarovými linkami a to všetko okorenené uzemňujúcim kontrabasom. V tejto zostave kapela pôsobí viac ako rok, no poznajú sa už dlhšie, keďže Majo a Ďuri sú bratranci. V blízkej dobe pripravujú svoje prvé CD "Spozastien", kde okrem gitary, kontrabasu a spevu zaznejú aj tóny violy a rytmy cajonu.

Jakub Paškevič

The Way Of My Life

0
Počet hlasov: 111

Jakub Paškevič

The Way Of My Life

Jakub Pakševič sa hudbe venuje od 10 rokov, vlastnej tvorbe až od 18-tich. Teraz má 22 rokov a tvorí elektronickú hudbu. “Rád využívam najmä inštrumentálne prvky ako piano, husle a perkusie,” vyjadril sa Jakub, ktorý založil vlastnú značku, pod ktorou vydáva okrem svojej tvorby aj iných producentov. Snaží sa tak vytvárať si istú komunitu ľudí a približovať ľudí k hudbe. “Skladba “The Way Of My Life” vznikla štýlom vyhrabania pár rokov starého projektu s pianovou líniou a jej intenzívneho prepracovania do podoby, ktorú som zaslal do Demovnice,” poznamenal.

Tusté Baletky

Záchranári veľkých tiel

0
Počet hlasov: 70

Tusté Baletky

Záchranári veľkých tiel

Najznámejšie číslo legendárneho putovného obludária - Cirkusu Kanál, vykonali svojimi živými vystúpeniami radosť už stovkám či tisícom vždy spokojných poslucháčov a reprezentujú prúd čerstvého vzduchu v kanále slovenskej hudobnej scény. V júli 2016 vydali v poradí druhý album, EP "Kabaret Podivných Tancú". Majú na svedomí organizáciu úspešných spoločných koncertov so známymi menami nielen rapovej scény, ako Vec, Zverina a Shomi, Tono Suchota a Beyuz, DJ Ba2s, Miloš Biháry, Záviš ze Znojma, SEdláci, Jaro Závodský a ďalší. Tusté Baletky sa do Demovnice prihlásili s novou skladbou v rámci Druhej šance.

Jay Delver

6th Avenue Groove

3
Počet hlasov: 48

Jay Delver

6th Avenue Groove

Jay Delver je tvor prebudený k životu piatimi nadanými druhmi s jasným odhodlaním spojiť všetky svoje vplyvy do jedného spoločného celku. Výsledkom je farbistá zmes funkom ovplyvnených groovov podporujúcich melódie priamo z katalógov songwriterstva 70-tych rokov a to všetko zabalené v modernom zvuku aktívneho bandu so štipkou popu a jazzu.

Lidka Žáková

Zbadáš

4
Počet hlasov: 47

Lidka Žáková

Zbadáš

Lidku vraj jej známy prezývajú slovenskou Tori Amos s trochu drsnejším hlasom. “Som živelná, nespútaná a keď niečo potrebujem povedať, tak skladám, hrám a spievam. Ten drive je môj dar od Boha a okrem hudby veľa píšem - poéziu aj prózu. Milujem umenie a umelcov, bipolárnych fanatikov, vďaka ktorým je svet o trochu zaujímavejší,” hovorí o sebe.

Radoslav Pukluš

Me And You (Prší , prší)

0
Počet hlasov: 41

Radoslav Pukluš

Me And You (Prší , prší)

Radoslav Pukluš pochádza zo Spišskej Novej Vsi. Niekoľko rokov hrá na basgitare, ktorej predchádzala najprv hra na klasickej gitare. “Vo svojej tvorbe sa snažím používať aj motívy ľudovej hudby, ktoré spájam s rôznymi žánrami a snažím sa teraz experimentovať s hudbou, ktorú skladám. V skladbe Me and You bol jemne použitý motív z jednej z najznámejších slovenských ľudových skladieb Prší, prší, čím som sa snažil spojiť ľudovú slovesnosť s prvkami bluesu a jazzu,” vyjadril sa.

Detox of a pony

Aplikácia asociácie

1
Počet hlasov: 34

Detox of a pony

Aplikácia asociácie

Detox Of a Pony je rockovo-bluesovo-rock´and´rolllové duo. Basa a bicie je všetko čo potrebujú na "stejdži". Autenticitu zvuku zachovávajú aj na nahrávke. DOAP pracujú na prvom EP, chystajú ďalší klip a koncertujú.

Paul Project feat. Kami

U want it all

0
Počet hlasov: 21

Paul Project feat. Kami

U want it all

Do roku 2010 pôsobil pod menom PAVOL PETRIK & BAND, od roku 2010 vystupuje pod umeleckým menom Paul project. Prvý singel Love is gone bol uverejnený na kompilácii Go Deejay. Od roku 2011 spolupracoval s raperom Suverénom . V roku 2015 patril medzi finalistov Košického zlatého pokladu 2015. V roku 2016 začal spolupracovať so speváčkou Kami.

Ivin

Last Days Of Summer

0
Počet hlasov: 16

Ivin

Last Days Of Summer

“Ivin je moja dlhoročná prezývka pod ktorou prezentujem moju sólovú tvorbu. V mojej hlavnej skupine Obliterate sa venujem oveľa tvrdšej a neurotickejšej tvorbe. Napriek tomu, by som bol nerád keby Ivin bol chápaný ako niečo b-čkové čo sa nehodí do Obliterate. Nie, pointa je niekde inde, kedže ja mám rád hudbu ako takú a až na niekoľko výnimiek, sa nechávam inšpirovať všeličím. Takisto sa aj hudobne sa rád vyjadrujem rôznorodo. Ivin by som označil možno až meditatívnom relaxačným termínom, teda hlavne keď poznáte aj tvorbu obliterate. Napriek tomu je Ivin hudobne viac zasadený do mojich hudobných koreňov, ako napríklad gitarová inštrumentálna hudba. V tejto skladbe mi vypomohol s bicími partami kamarát Matúš Špak, zvyšok je už všetko moja práca,” píše Ivin vo svojje demovnicovej vizitke.

Eva Kelešiová

Too Young

0
Počet hlasov: 13

Eva Kelešiová

Too Young

Eva má len 15 rokov. Navštevuje prvý ročník gymnázia a do ZUŠky chodí na klavír a spev. Narodila sa v Nitre, momentálne žije neďaleko Bratislavy. “Skladám si sama pre seba a chcela by som ukázať to, čo robím, aj ostatným,” odkazuje.

design by konkurencia