Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Tusté Baletky

Záchranári veľkých tiel

0
Počet hlasov: 72

Tusté Baletky

Záchranári veľkých tiel

Najznámejšie číslo legendárneho putovného obludária - Cirkusu Kanál, vykonali svojimi živými vystúpeniami radosť už stovkám či tisícom vždy spokojných poslucháčov a reprezentujú prúd čerstvého vzduchu v kanále slovenskej hudobnej scény. V júli 2016 vydali v poradí druhý album, EP "Kabaret Podivných Tancú". Majú na svedomí organizáciu úspešných spoločných koncertov so známymi menami nielen rapovej scény, ako Vec, Zverina a Shomi, Tono Suchota a Beyuz, DJ Ba2s, Miloš Biháry, Záviš ze Znojma, SEdláci, Jaro Závodský a ďalší. Tusté Baletky sa do Demovnice prihlásili s novou skladbou v rámci Druhej šance.

Lidka Žáková

Zbadáš

4
Počet hlasov: 54

Lidka Žáková

Zbadáš

Lidku vraj jej známy prezývajú slovenskou Tori Amos s trochu drsnejším hlasom. “Som živelná, nespútaná a keď niečo potrebujem povedať, tak skladám, hrám a spievam. Ten drive je môj dar od Boha a okrem hudby veľa píšem - poéziu aj prózu. Milujem umenie a umelcov, bipolárnych fanatikov, vďaka ktorým je svet o trochu zaujímavejší,” hovorí o sebe.

Detox of a pony

Aplikácia asociácie

1
Počet hlasov: 40

Detox of a pony

Aplikácia asociácie

Detox Of a Pony je rockovo-bluesovo-rock´and´rolllové duo. Basa a bicie je všetko čo potrebujú na "stejdži". Autenticitu zvuku zachovávajú aj na nahrávke. DOAP pracujú na prvom EP, chystajú ďalší klip a koncertujú.

Radoslav Pukluš

Me And You (Prší , prší)

0
Počet hlasov: 38

Radoslav Pukluš

Me And You (Prší , prší)

Radoslav Pukluš pochádza zo Spišskej Novej Vsi. Niekoľko rokov hrá na basgitare, ktorej predchádzala najprv hra na klasickej gitare. “Vo svojej tvorbe sa snažím používať aj motívy ľudovej hudby, ktoré spájam s rôznymi žánrami a snažím sa teraz experimentovať s hudbou, ktorú skladám. V skladbe Me and You bol jemne použitý motív z jednej z najznámejších slovenských ľudových skladieb Prší, prší, čím som sa snažil spojiť ľudovú slovesnosť s prvkami bluesu a jazzu,” vyjadril sa.

Ivin

Last Days Of Summer

0
Počet hlasov: 32

Ivin

Last Days Of Summer

“Ivin je moja dlhoročná prezývka pod ktorou prezentujem moju sólovú tvorbu. V mojej hlavnej skupine Obliterate sa venujem oveľa tvrdšej a neurotickejšej tvorbe. Napriek tomu, by som bol nerád keby Ivin bol chápaný ako niečo b-čkové čo sa nehodí do Obliterate. Nie, pointa je niekde inde, kedže ja mám rád hudbu ako takú a až na niekoľko výnimiek, sa nechávam inšpirovať všeličím. Takisto sa aj hudobne sa rád vyjadrujem rôznorodo. Ivin by som označil možno až meditatívnom relaxačným termínom, teda hlavne keď poznáte aj tvorbu obliterate. Napriek tomu je Ivin hudobne viac zasadený do mojich hudobných koreňov, ako napríklad gitarová inštrumentálna hudba. V tejto skladbe mi vypomohol s bicími partami kamarát Matúš Špak, zvyšok je už všetko moja práca,” píše Ivin vo svojje demovnicovej vizitke.

Eva Kelešiová

Too Young

0
Počet hlasov: 28

Eva Kelešiová

Too Young

Eva má len 15 rokov. Navštevuje prvý ročník gymnázia a do ZUŠky chodí na klavír a spev. Narodila sa v Nitre, momentálne žije neďaleko Bratislavy. “Skladám si sama pre seba a chcela by som ukázať to, čo robím, aj ostatným,” odkazuje.

Paul Project feat. Kami

U want it all

2
Počet hlasov: 27

Paul Project feat. Kami

U want it all

Do roku 2010 pôsobil pod menom PAVOL PETRIK & BAND, od roku 2010 vystupuje pod umeleckým menom Paul project. Prvý singel Love is gone bol uverejnený na kompilácii Go Deejay. Od roku 2011 spolupracoval s raperom Suverénom . V roku 2015 patril medzi finalistov Košického zlatého pokladu 2015. V roku 2016 začal spolupracovať so speváčkou Kami.

Ivan Rajčan

The Orient

0
Počet hlasov: 17

Ivan Rajčan

The Orient

Ivan Rajčan je mladý bubeník z Nových Zámkov, momentálne žijúci v Bratislave. Skladbu The Orient nahral sám za pomoci overdubs v hudobnom softwari. “Všeobecne píšem rockovú hudbu na štýl klasického rocku zo 70. rokov, ale túto surf rockovú vec som napísal inšpirovaný hudbou Dicka Dalea a drum and bassového producenta Amita,” hovorí Ivan. Momentálne sa venuje tvorbe progresívneho rocku. “Snažím sa postupovať podľa starej šablóny kapiel zo 70-tych rokov a spojiť klasickú hudbu s modernými nástrojmi a rockovým aranžmánom,” dopĺňa.

Maroš Plávka

Vrah

0
Počet hlasov: 9

Maroš Plávka

Vrah

Marek Plávka má v súčasnosti 5 aktívnych kapiel (Sex pre Panenstvo, Jolanin Rozparock, Čaro Okamihu, Tits of Your girlfriend a Cynthoryn). “ Som pokračovatelom Syda Baretta,” vraví o sebe. Marek hrá na bicie, kláves, gitaru, basgitarua spieva. “Venujem sa aj improvizácii textu a hudby naraz. Mám nahrávacie štúdio. Maľujem olejom realitu. Mám rád design skvelých starých áut do roku 1980. Vlastním veterána. Len pre zábavu reštaurujem staršie mopedy,” odhaľuje trochu viac zo svojich hobby.

VanOrthen

Vainte Sepoireide

0
Počet hlasov: 3

VanOrthen

Vainte Sepoireide

Sme československý manželský pár žijúci v Prahe. Hudba nás baví. Máme trojročného syna Huga. Hrá na množstvo nástrojov. Tiež maľuje. Stále spieva. Sme vyštudovaní umelci. Radi varíme. Živíme sa tetovaním. Sme dosť potetovaní.

design by konkurencia