Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Tusté Baletky

Záchranári veľkých tiel

0
Počet hlasov: 110

Tusté Baletky

Záchranári veľkých tiel

Najznámejšie číslo legendárneho putovného obludária - Cirkusu Kanál, vykonali svojimi živými vystúpeniami radosť už stovkám či tisícom vždy spokojných poslucháčov a reprezentujú prúd čerstvého vzduchu v kanále slovenskej hudobnej scény. V júli 2016 vydali v poradí druhý album, EP "Kabaret Podivných Tancú". Majú na svedomí organizáciu úspešných spoločných koncertov so známymi menami nielen rapovej scény, ako Vec, Zverina a Shomi, Tono Suchota a Beyuz, DJ Ba2s, Miloš Biháry, Záviš ze Znojma, SEdláci, Jaro Závodský a ďalší. Tusté Baletky sa do Demovnice prihlásili s novou skladbou v rámci Druhej šance.

Lidka Žáková

Zbadáš

4
Počet hlasov: 99

Lidka Žáková

Zbadáš

Lidku vraj jej známy prezývajú slovenskou Tori Amos s trochu drsnejším hlasom. “Som živelná, nespútaná a keď niečo potrebujem povedať, tak skladám, hrám a spievam. Ten drive je môj dar od Boha a okrem hudby veľa píšem - poéziu aj prózu. Milujem umenie a umelcov, bipolárnych fanatikov, vďaka ktorým je svet o trochu zaujímavejší,” hovorí o sebe.

Ivin

Last Days Of Summer

0
Počet hlasov: 60

Ivin

Last Days Of Summer

“Ivin je moja dlhoročná prezývka pod ktorou prezentujem moju sólovú tvorbu. V mojej hlavnej skupine Obliterate sa venujem oveľa tvrdšej a neurotickejšej tvorbe. Napriek tomu, by som bol nerád keby Ivin bol chápaný ako niečo b-čkové čo sa nehodí do Obliterate. Nie, pointa je niekde inde, kedže ja mám rád hudbu ako takú a až na niekoľko výnimiek, sa nechávam inšpirovať všeličím. Takisto sa aj hudobne sa rád vyjadrujem rôznorodo. Ivin by som označil možno až meditatívnom relaxačným termínom, teda hlavne keď poznáte aj tvorbu obliterate. Napriek tomu je Ivin hudobne viac zasadený do mojich hudobných koreňov, ako napríklad gitarová inštrumentálna hudba. V tejto skladbe mi vypomohol s bicími partami kamarát Matúš Špak, zvyšok je už všetko moja práca,” píše Ivin vo svojje demovnicovej vizitke.

VanOrthen

Vainte Sepoireide

0
Počet hlasov: 52

VanOrthen

Vainte Sepoireide

Sme československý manželský pár žijúci v Prahe. Hudba nás baví. Máme trojročného syna Huga. Hrá na množstvo nástrojov. Tiež maľuje. Stále spieva. Sme vyštudovaní umelci. Radi varíme. Živíme sa tetovaním. Sme dosť potetovaní.

Radoslav Pukluš

Me And You (Prší , prší)

0
Počet hlasov: 47

Radoslav Pukluš

Me And You (Prší , prší)

Radoslav Pukluš pochádza zo Spišskej Novej Vsi. Niekoľko rokov hrá na basgitare, ktorej predchádzala najprv hra na klasickej gitare. “Vo svojej tvorbe sa snažím používať aj motívy ľudovej hudby, ktoré spájam s rôznymi žánrami a snažím sa teraz experimentovať s hudbou, ktorú skladám. V skladbe Me and You bol jemne použitý motív z jednej z najznámejších slovenských ľudových skladieb Prší, prší, čím som sa snažil spojiť ľudovú slovesnosť s prvkami bluesu a jazzu,” vyjadril sa.

Detox of a pony

Aplikácia asociácie

1
Počet hlasov: 38

Detox of a pony

Aplikácia asociácie

Detox Of a Pony je rockovo-bluesovo-rock´and´rolllové duo. Basa a bicie je všetko čo potrebujú na "stejdži". Autenticitu zvuku zachovávajú aj na nahrávke. DOAP pracujú na prvom EP, chystajú ďalší klip a koncertujú.

Eva Kelešiová

Too Young

0
Počet hlasov: 36

Eva Kelešiová

Too Young

Eva má len 15 rokov. Navštevuje prvý ročník gymnázia a do ZUŠky chodí na klavír a spev. Narodila sa v Nitre, momentálne žije neďaleko Bratislavy. “Skladám si sama pre seba a chcela by som ukázať to, čo robím, aj ostatným,” odkazuje.

David Saly

Flocon De Neige

0
Počet hlasov: 26

David Saly

Flocon De Neige

David Saly sa venuje hudbe už odmalička. Začínal s klavírom, neskôr si našiel cestu ku gitare, spevu a ku komponovaniu a domácej produkcii. “Vyrastal som na grungeových kapelách, no časom stále viac a viac uprednostňujem elektronickejšiu hudbu, aj keď na akustické nástroje som zatiaľ nezanevrel. Myslím, že čaro je práve v ich kombinácii,” vraví. Hudba je podľa jeho slov jeho hobby, ktorým rád vypĺňa svoj voľný čas a pri tvorbe zabúda na všetko okolo. Viac jeho hudby nájdete na: www.davidsaly.com.

Noize feat. Thunderbase

Rules

0
Počet hlasov: 11

Noize feat. Thunderbase

Rules

Denis vystupuje pod prezývkou Noize a do Demovnice sa prihlásil s novou skaldbou v rámci Druhej šance. Pracujem na albume a skladba Rules je jednou z neho. Bude obsahovať viacero skladieb s rôznymi žánrami. Za svoje vzory alebo inšpirácie považuje Koan Sound, Virtual Riot, Enter Shikari. “Snažím sa zlepšovať každou skladbou, na ktorej pracujem a dať každej nejakú myšlienku alebo príbeh,” dodal.

Dizydent

Tak leť

0
Počet hlasov: 7

Dizydent

Tak leť

Kapela Dizydent vznikla začiatkom tohto roka z trosiek prievidzskej kapely Vertigo P.A.F. Kapela hrá vlastnú tvorbu a tvoria ju Marek Kraus (gitara), Peter Šulaj (basa), Libor Sedlák (bicie). V marci sa k nim pripojil raper LB Lukaš Lacko, ktorý otextoval inštrumentálne skladby a dal im svoj hlas. Kapela je ovplyvňovaná rôznymi hudobnými štýlmi ako rock/pop/funky a old school hip-hop. Momentálne sa pripravujú na nahrávanie v štúdiu .

design by konkurencia