Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

VanOrthen

Vainte Sepoireide

2
Počet hlasov: 91

VanOrthen

Vainte Sepoireide

Sme československý manželský pár žijúci v Prahe. Hudba nás baví. Máme trojročného syna Huga. Hrá na množstvo nástrojov. Tiež maľuje. Stále spieva. Sme vyštudovaní umelci. Radi varíme. Živíme sa tetovaním. Sme dosť potetovaní.

Lidka Žáková

Zbadáš

11
Počet hlasov: 78

Lidka Žáková

Zbadáš

Lidku vraj jej známy prezývajú slovenskou Tori Amos s trochu drsnejším hlasom. “Som živelná, nespútaná a keď niečo potrebujem povedať, tak skladám, hrám a spievam. Ten drive je môj dar od Boha a okrem hudby veľa píšem - poéziu aj prózu. Milujem umenie a umelcov, bipolárnych fanatikov, vďaka ktorým je svet o trochu zaujímavejší,” hovorí o sebe.

Detox of a pony

Aplikácia asociácie

2
Počet hlasov: 63

Detox of a pony

Aplikácia asociácie

Detox Of a Pony je rockovo-bluesovo-rock´and´rolllové duo. Basa a bicie je všetko čo potrebujú na "stejdži". Autenticitu zvuku zachovávajú aj na nahrávke. DOAP pracujú na prvom EP, chystajú ďalší klip a koncertujú.

David Saly

Flocon De Neige

3
Počet hlasov: 48

David Saly

Flocon De Neige

David Saly sa venuje hudbe už odmalička. Začínal s klavírom, neskôr si našiel cestu ku gitare, spevu a ku komponovaniu a domácej produkcii. “Vyrastal som na grungeových kapelách, no časom stále viac a viac uprednostňujem elektronickejšiu hudbu, aj keď na akustické nástroje som zatiaľ nezanevrel. Myslím, že čaro je práve v ich kombinácii,” vraví. Hudba je podľa jeho slov jeho hobby, ktorým rád vypĺňa svoj voľný čas a pri tvorbe zabúda na všetko okolo. Viac jeho hudby nájdete na: www.davidsaly.com.

Eva Kelešiová

Too Young

0
Počet hlasov: 40

Eva Kelešiová

Too Young

Eva má len 15 rokov. Navštevuje prvý ročník gymnázia a do ZUŠky chodí na klavír a spev. Narodila sa v Nitre, momentálne žije neďaleko Bratislavy. “Skladám si sama pre seba a chcela by som ukázať to, čo robím, aj ostatným,” odkazuje.

Radoslav Pukluš

Me And You (Prší , prší)

1
Počet hlasov: 38

Radoslav Pukluš

Me And You (Prší , prší)

Radoslav Pukluš pochádza zo Spišskej Novej Vsi. Niekoľko rokov hrá na basgitare, ktorej predchádzala najprv hra na klasickej gitare. “Vo svojej tvorbe sa snažím používať aj motívy ľudovej hudby, ktoré spájam s rôznymi žánrami a snažím sa teraz experimentovať s hudbou, ktorú skladám. V skladbe Me and You bol jemne použitý motív z jednej z najznámejších slovenských ľudových skladieb Prší, prší, čím som sa snažil spojiť ľudovú slovesnosť s prvkami bluesu a jazzu,” vyjadril sa.

Dizydent

Tak leť

0
Počet hlasov: 30

Dizydent

Tak leť

Kapela Dizydent vznikla začiatkom tohto roka z trosiek prievidzskej kapely Vertigo P.A.F. Kapela hrá vlastnú tvorbu a tvoria ju Marek Kraus (gitara), Peter Šulaj (basa), Libor Sedlák (bicie). V marci sa k nim pripojil raper LB Lukaš Lacko, ktorý otextoval inštrumentálne skladby a dal im svoj hlas. Kapela je ovplyvňovaná rôznymi hudobnými štýlmi ako rock/pop/funky a old school hip-hop. Momentálne sa pripravujú na nahrávanie v štúdiu .

Stainless

Anymore

2
Počet hlasov: 30

Stainless

Anymore

Strieborný je svet a strieborní sme my. Po dlhšej dobe sme sa opäť stretli, aby sme vás pozdravili. Sme traja, máme radi grunge a zameriavame sa na každodenné problémy, či už osobného alebo globálneho charakteru. Myslíme si, že grunge je ešte stále živý, tak sa započúvajte do našej tvorby," píšu Stainless.

HoreHigh

Majestát

0
Počet hlasov: 5

HoreHigh

Majestát

HoreHigh prináša hudbu nezaraditeľného štýlu, pre zjednodušenie označovaného ako psycho-pop. Sami sa považujú za občanov vesmíru s hlbokými koreňmi v slovenskej hrude. Lásku k obom demonštrujú košatými textami a zvukom plným miazgy. Skupina vznikla na jeseň roku 2013, kedy sa po pár mesiacoch intenzívneho hrania začali z “džemovačiek” vynárať skutočné pesničky. Frontmanom a ťahačom je Richard Chovan alias Rixo. Texty plodí spolu s bubeníkom - Životom. Aranž a konečný tvar pesničiek dotvárajú a ovplyvňujú všetci zúčastnení muzikanti Kladú si jediný podstatný cieľ - povzniesť ducha hudbou a priniesť nový pohľad na ideu pesničkovitosti.

Daniel Kuciak

Fever

0
Počet hlasov: 2

Daniel Kuciak

Fever

Spevák, skladateľ a študent hoboja na VŠMU a Norgesmusikkhogskolen v Oslo (jazzové improvizácie) sa do Demovnice prihlásil so skladbou Fever. Viac jeho hudby nájdete na: https://soundcloud.com/daniel_kuciak www.danielkuciak.com

design by konkurencia